Velké poučení ze slovenských voleb. Samková je sledovala v zahraničí. A poslouchala okolí

03.11.2023 16:58 | Monitoring

Slovenské parlamentní volby by podle advokátky Kláry Samkové měly být velkým poučením pro českou alternativní scénu. „Pokud bude příliš mnoho náčelníků a málo indiánů, nelze očekávat kladný volební výsledek," podotkla Klára Samková v rozhovoru pro youtubový kanál Zákony bohatství.

Velké poučení ze slovenských voleb. Samková je sledovala v zahraničí. A poslouchala okolí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

„Musím říct, že mám velmi zvláštní vztah k jedné zemi - Maďarsko. Na maďarsko-slovenských hranicích, ale na maďarské straně jsem si koupila malinkatý venkovský domeček. Tam vždy jednou za čas jedu. A když byly volby na Slovensku, tak jsem zrovna byla ve svých maďarských državách. Jde o severovýchodní část Maďarska, kde je taková zvláštní skupina lidí, napůl Maďaři, napůl Slováci, nějací Češi, nějací Slovinci. Prostě mišmaš společnost, která nemá miliony, proto se odstěhovala do nejchudšího regionu Maďarska. A má ještě jednu společnou vlastnost, a to, že nesnáší, aby jim stát kecal do života. Mají ho plné zuby a chtějí si žít v těch malých vesničkách po svým," popisovala, v jaké situaci prožívala slovenské volby, advokátka Klára Samková. Podle jejích slov šlo o jeden z nejsilnějších volebních zážitků. 

„Poslouchali jsme šílené kecy, které se valily ze slovenské televize, přepínali jsme kanály. Maďarští bratři nás informovali o tom, co říkají Maďaři, do toho šly nějaké zahraniční komentáře. Byl to zajímavý mezinárodně-lokální mišmaš. A najednou se ukázalo, že to bylo všechno úplně jinak," popsala Samková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …