Velký řev: Orbán jede za Salvinim. A za dalšími... To jsou hosté! EU asi zakročí

04.02.2020 10:15 | Zprávy
autor: kas

Že Viktor Orbán nepatří v Evropské unii k nejoblíbenějším politikům, není žádným tajemstvím. Již dlouho se diskutuje o tom, zda jeho strana Fidesz má nebo nemá patřit do frakce evropských lidovců. Strana má momentálně pozastavené členství a dle Donalda Tuska to tak zůstane, dokud u Fideszu nedojde ke změně. A nyní Orbán udělal něco, co mu u EPP nepřidá: odletěl na konferenci do Říma, na které bude i lídr Ligy Matteo Salvini. Bude se jednat o nacionalismu.

Velký řev: Orbán jede za Salvinim. A za dalšími... To jsou hosté! EU asi zakročí
Foto: Repro ČT24
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

V Římě se chystá setkání, ze kterého už některým lidem stoupá tlak. Jedná se o konferenci národního konzervatismu, na které se bude řešit vzestup nacionalismu v Evropě. Podle zpráv médií se zúčastní jednak bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini, ale i maďarský premiér Viktor Orbán. Mezi další ohlášené účastníky patří Marion Maréchalová, neteř francouzské poslankyně Marine Le Penové, či Hermann Tertsch, europoslanec ze španělského Voxu, který dle britského Guardianu tvrdí, že generál Franco nebyl fašista a zajistil Kataláncům dobré podmínky pro život. Zúčastní se také Giorgia Meloni, předsedkyně Fratelli d'Italia (Bratři Itálie), kterou dle Guardianu doprovází na politické akce vnučka Benita Mussoliniho. Guardian také nezapomenul zmínit výroky, které Orbán pronesl na adresu miliardáře George Sorose.

Za to, že se zúčastní a přednese svůj projev, už byl kritizován britský poslanec polského původu Daniel Kawczynski. Poslanec se brání: „Jistě, vykopávači výroků už se předvedli ve vyhrabávání prohlášení, která jdou proti liberálnímu pohledu na svět. Ale je to otázka zdravého rozumu mluvit s těmi, kdo jsou v čele zemí nebo je mohou vést v budoucnosti. Bylo by šílené tak neučinit.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…