Většina Čechů si myslí, že jejich domácnost není dobře zajištěná

23.10.2012 19:31

Většina Čechů si myslí, že jejich domácnost není dobře finančně zajištěná. Celkem 43 procent obyvatel si myslí, že je, zato 57 procent si myslí opak. Zhruba polovina lidí uvádí, že pro jejich domácnost jsou důležité vedlejší příjmy.

Většina Čechů si myslí, že jejich domácnost není dobře zajištěná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chudoba, ilustrační foto.

Z průzkumu agentury STEM vyplývá, že 37 procent Čechů si myslí, že jejich domácnost je poměrně dobře finančně zajištěná, pouhých 6 procent si tím je jisto. Naopak celkově 57 procent lidí uvádí, že jejich domácnost dobře zajištěná není.

Při porovnání s předchozími roky tato čísla v letech 2007 až 2010 stagnovala. Zato v posledních dvou letech pozitivních odpovědí ubývá. Nejnižší naměřené údaje však pocházejí z roku 2004, kdy se za zajištěné považovalo jen 41 procent lidí. Tehdy byl premiér Vladimír Špidla, kterého vystřídal Stanislav Gross.

„Finanční situaci domácnosti lépe hodnotí lidé s vyšším vzděláním, především vysokoškoláci, dále také podnikatelé, živnostníci a studenti,“ dodává STEM.

Nadpoloviční většina, konkrétně 53 procent, však uvádí, že pro chod jejich domácnosti jsou velice důležité vedlejší příjmy. Toto číslo se v posledních letech nemění, nejvyšší bylo v roce 2000, a to 62 procent.

„Z kombinace obou sledovaných ukazatelů vyplývá, že nejsilněji je v populaci zastoupena skupina lidí, kteří uvádějí, že jejich domácnost není dobře finančně zajištěna, a zároveň jsou pro ně velice důležité vedlejší příjmy,“ dodává STEM.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

18:00 Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

Dramaturgie XTV vybírá do každé z předvolebních krajských debat dvojici kandidátů, kteří reprezentuj…