Většina národa myslí totalitně. Havel by plakal, zuří po volbě Zemana JXD

27. 1. 2018 18:31

Napínavé volební klání je za námi. Vítězství patří opět Miloši Zemanovi. Podle Jiřího X. Doležala nenávist zvítězila nad pravdou a slušností, uvedl v týdeníku Reflex. Zvolení Zemana je podle něho signál, že český národ mentálně patří na Východ, a nikoliv na Západ. „Je nám bližší nepotistická autokracie než demokracie,“ komentuje Doležal výsledek volby.

Většina národa myslí totalitně. Havel by plakal, zuří po volbě Zemana JXD
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman volí v druhém kole prezidentské volby

Podle něj to od samého počátku sobotního odpoledne nevypadalo s naší demokracií dobře.Už první nástřel ukázal, že zatímco Drahoš sotva přelezl čtyřicet procent, tak Zeman se nezadržitelně řítí k šedesátiprocentnímu výsledku,“ napsal JXD. Podle něj volba ukázala, že většina našeho národa myslí totalitně a nedemokraticky. „Česká republika historicky patří do západní Evropy, byli jsme východní hranicí západoevropského světa, Říše římské. Celé dějiny. Pak ale přišlo ‚nejspravedlivější‘ společenské zřízení, rozuměj socialismus, a začala postupná devastace našeho národa. Materiální i duchovní,“ argumentuje Doležal a dodává, že na duchovní proměnu po revoluci jsme již jaksi zapomněli. A právě tyto prezidentské volby podle něj jasně demonstrovaly, že šlo o chybu. „Horší spoušť, než zanechal komunismus v krajině a v městech, zanechal v lidských duších a v srdci národa,“ myslí si a dále zdůvodňuje, že proto tak většina národa demokraticky volí nedemokraty, populisty.  

  • Celá zpráva zde

„Co vlastně volili občané, kteří dali svůj hlas Zemanovi?“ táže se. Odpověď je podle něj jednoduchá. Nesvobodu. Dále připomíná Zemanovy vazby na Rusko a Čínu, propojení s různými podivnými kmotry, kmotříčky a veksláky a jeho mocenský pakt s Andrejem Babišem. „Zároveň se stal symbolem sprostoty, buranství a hulvátství a jeho nejslavnější výroky o Pussy Riot jako by vypadly z huby ruského mužika. Přesto toho člověka český národ jednoznačně zvolil prezidentem – a tím všechny jeho sprosťárny a antidemokratické kroky posvětil,“ píše Doležal. Podle něj představy o demokracii selhaly a Česko je na cestě do podobné totality, jako byla ta komunistická. „Či ještě pregnantněji řečeno: Havel by plakal,“ uzavírá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…