Vláda nakonec přidá zdravotníkům více. Jednorázově 75 tisíc, schválila dnes

08.03.2021 20:58

Babišův kabinet na pondělním zasedání schválil mimořádnou odměnu pro zdravotníky ve výši 75 tisíc hrubého, nezdravotničtí pracovníci v první linii by měli dostat 30 tisíc. Rovněž budou odměnění i pracovníci v sociálních službách: 15 tisíc až 50 tisíc podle profese a činnosti, informuje server iROZHLAS.cz.

Vláda nakonec přidá zdravotníkům více. Jednorázově 75 tisíc, schválila dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny za nasazení během koronavirové pandemie, jít by na ně podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) mělo 12 miliard. Uvedené odměny jsou za plný počet odpracovaných hodin, v případě menšího úvazku se krátí.

Původní text ZDE.

Podle šéfa resortu zdravotnictví by měli zdravotníci obdržet částku srovnatelnou s loňskem, loni dostali za jarní měsíce navíc 75 tisíc korun hrubého. To v pondělí uvedla také Česká televize, podle které zároveň nezdravotničtí pracovníci dostanou 30 tisíc korun. Ministr zdravotnictví v pátek avizoval, že by zdravotníci měli dostat odměny v květnové výplatě.

Odměny podle pátečního vyjádření ministra dostanou i zdravotníci, kteří pracují mimo nemocnice. Peníze by jim měly jít díky změně kompenzační vyhlášky.

 

 

Nové schválené odměny mají ocenit práci od října do konce února. Pracovníci domovů seniorů, postižených či se zvláštním režimem, stacionářů, pečovatelské a odlehčovací služby, chráněného bydlení a osobní asistence, kteří se o klienty přímo starají, dostanou 50 tisíc korun. Peníze by mohlo obdržet 59 300 zaměstnanců. Ostatní personál v zařízeních by měl mít 30 tisíc korun. Podle ministerstva je to asi 24 800 lidí.

 

 

V dalších sociálních službách by asi 17 400 lidí, kteří přímo pracují s potřebnými, mohlo dostat 25 tisíc korun. Pro zbývajících asi 4 900 pracovníků by bylo 15 tisíc korun. Obce a kraje by pak mohly žádat o dotace na odměny pro asi 4 400 sociálních pracovníků a pracovníků odborů ochrany dětí (SPOD). Ti by mohli získat 25 tisíc korun. Výzvy k podávání žádostí o dotace vypíše resort teď v březnu. Vyplacení peněz pak lze očekávat v dubnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…