Vláda znovu projedná jmenování generálů. Dojde i na šéfa BIS Koudelku

15.04.2019 6:10

Nařízením o podmínkách programu Výstavba na podporu dostupného sociálního bydlení či návrhem na jmenování generálů včetně ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky se bude na svém dnešním zasedání zabývat vláda Andreje Babiše (ANO), upozornila ČTK.

Vláda znovu projedná jmenování generálů. Dojde i na šéfa BIS Koudelku
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby

Ministři mají na programu i několik poslaneckých návrhů nebo přehled velkých dopravních staveb, které plánuje stát zahájit nebo dokončit do roku 2020.

Vláda se chystá rozhodnout o tom, kdy a za jakých podmínek spustí program Výstavba. Projednávat bude návrh nařízení s pravidly pro obce a města k získání peněz na pořízení bytů. Za dotace a úvěry by měly radnice vybudovat byty o velikosti 23 až 120 metrů čtverečních s koupelnou, toaletou a kuchyňskou linkou s nízkým či obvyklým nájemným. Letos se počítá s rozdělením jedné miliardy korun.

Vláda pravděpodobně potřetí navrhne jmenovat generálem šéfa kontrarozvědky Koudelku. Prezident Miloš Zeman ho loni dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval. Hrad prostřednictvím mluvčího bez dalších podrobností uvedl, že pokud kabinet s návrhem přijde, Zeman bude postupovat jako v minulosti.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Z poslaneckých návrhů se tento týden vláda vysloví například k záměru na zakotvení povinnosti dodavatelů proškolit pracovníky nemocnic v kontrolách, údržbě a opravách přístrojů, pokud o to nemocnice požádá. Na stole mají ministři i návrh, aby část výnosu ze spotřebních daní na benzin a naftu byla vyčleněna na financování oprav místních silnic, či novelu zvyšující přiznaný důchod ženám v závislosti na počtu vychovaných dětí.

Vláda projedná i přidělení dotace na pořádání letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary či zřízení komise za účelem hladkého průběhu akcí v souvislosti s předsednictvím ČR v EU v roce 2022. Na programu zasedání ministrů je i pracovní návštěva prezidenta Zemana v Číně, která se uskuteční po Velikonocích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

8:18 „Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

Český zpěvák, skladatel Janek Ledecký, který je otcem olympijské vítězky Ester Ledecké, se v rozhovo…