Volím Stačilo! Matěj Stropnický přiznal svou volbu. Toto následovalo

03.10.2025 18:51 | Monitoring

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický veřejně oznámil, že ve volbách podpoří hnutí Stačilo!. Jeho rozhodnutí vyvolalo velkou odezvu – lidé mu připomínali, že jako majitel zámku volí „znárodňovače zámků“. Někteří naráželi i na jeho sexuální orientaci.

Volím Stačilo! Matěj Stropnický přiznal svou volbu. Toto následovalo
Foto: archiv
Popisek: Matěj Stropnický

Některé veřejně známé osobnosti otevřeně oznamují, koho v letošních volbách podpoří. Svůj hlas se rozhodl předem zveřejnit i bývalý předseda Strany zelených, publicista a novinář Matěj Stropnický. Ten oznámil, že bude volit hnutí Stačilo!.

K tomu, že volí hnutí Stačilo!, které tvoří zejména KSČM, se přihlásil na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku, kde jeho vyjádření vyvolalo výraznou odezvu v tisícovce komentářů. Svou volbu přirovnal k cestě zámeckým parkem, kterou podle vlastních slov po dohodě s památkáři upravil netradičně – vysypal ji rudou drtí z bobrovek. „A rudě budu dnes i volit, lecčehos totiž už STAČILO!,“ uvedl doslova na svém facebookovém profilu.

Stropnického oznámení okamžitě přineslo stovky reakcí, které se často vztahovaly k jeho osobnímu životu a vlastnictví zámku v Osečanech. Jeden z komentujících napsal: „Byla by škoda, kdyby vám ten zámek komunisti zase vzali. Staráte se o něj lépe než stát.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stropnický., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHorký , 03.10.2025 20:02:38
Doře dělá, ale že se k tomu veřjně hlásí je opravdu velká odvaha, od člověka známého. Vždyť v naší zemi, kde není demokracie je něco takového sebezničující. No a ti co tam mluví o znárodňování zámků asi neví, že se to stalo po tom, co se prokázala majitelům kolaborace s Hitlerem. No, každý má svou pravdu.

|  20 |  0

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…