„Měli jsme obrovské štěstí, že v přelomovém období konce 80. a začátku 90. let byl v Bílém domě jako americký prezident George Bush. Byl to on, kdo odmítl přistoupit na některé požadavky Michaila Gorbačova, které by svázaly možnost zemí střední a východní Evropy se svobodně rozhodnout o svém bezpečnostním uspořádání. A jako jediný z tehdejších západních politiků měl důsledný postoj v tomto. Jiní v západní Evropě by zřejmě neváhali za jednotu Německa přistoupit na cokoliv,“ uvedl Vondra.
Bush byl podle něj v tom nejlepším slova smyslu aristokratem politiky. „Chápal, o co všechno se hraje, a můžeme mu být vděčni, že později naše cesta do Severoatlantické aliance byla schůdná a relativně hladká,“ konstatoval.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Proč řešit tituly?
Já bych řekl, že dnes má titul kde kdo a o ničem to nevypovídá, respektive o jeho odbornosti a schopnostech. Snad s výjimkou lékařů, tam bych asi nechtěl, aby mě ošetřoval někdo, kdo o tom nemá páru. Mimochodem dnes je není problém narazit na vysokoškoláka, ale co na lidi, co umí pracovat rukama. Tř...
Další články z rubriky
4:44 Levolevé námluvy a výstupní dotazník. Podle Kellera možná vznikne třetí sociálnědemokratická pidistrana
NEKOREKTNĚ S KELLEREM Výstupní dotazník. Tak nazval další z řady komentářů pro ParlamentníListy.cz s…
- 18:00 Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit
- 15:57 Volby po německu, ne po americku. Klaus nemá velká očekávání ohledně října
- 10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc
- 7:35 Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská
- 21:28 Odsoudit Babiše za každou cenu? Koudelka tuší dění v justici