Od Brexitu se ukazuje, že volby jsou spíše střetem těch, kteří důvěřují ideji sjednocené Evropy, tradiční politice a mainstreamovým médiím, a těmi, kteří už této politice nedůvěřují. Keller k tomu dodal, že konkrétně ve Francii, kde se mílovými kroky blíží prezidentské volby, už jen asi 18 procent Francouzů důvěřuje tradiční politice. Zbývajících 80 procent populace je z politiky zklamáno nebo až zhnuseno.
„Když na to přijde řeč, tak já lidem říkám, že jsem nevinen,“ prozradil Keller. Snaží se prý občanům popsat, co se v EU děje. „Dopisuju knížku, která ukazuje, že dlouhodobě je EU neudržitelná. A obávám se, že ani střednědobě. Ta migrační krize odhalila, kde má EU slabiny, ale ony byly v projektu zakódovány už před migrační krizí,“ varoval Keller.
Politici EU se věnují např. zelené ekonomice, ale kdyby se jí tolik nevěnovali, planetě by možná prospěli. „Kdyby se tolik nepsalo o ozelenění ekonomiky, tak máme lesy zdravější,“ rýpl si Keller do svých kolegů – politiků. Jenže tím to zdaleka nekončí. Kellerovi se podařilo zjistit, že EU už od 60. let bojuje proti daňovým rájům a výsledky se dostavily – daňové ráje fungují dál.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp