Vymeteme okamurovce odevšad, žádá ČSSD Babiše. Okamura: Hrabete se do koryt! Padlo též: Prosaďte zákaz SPD

4. 4. 2018 7:24

Poslanci SPD Tomia Okamury by mohli v případě společného vládnutí ČSSD a ANO ostrouhat. ČSSD by totiž podle všeho chtěla nahradit poslance Okamurova hnutí na pozici předsedů bezpečnostního výboru a komisí pro kontrolu NBÚ a pro kontrolu úřadu pro kybernetickou bezpečnost. Píše to server Novinky.cz.

Vymeteme okamurovce odevšad, žádá ČSSD Babiše. Okamura: Hrabete se do koryt! Padlo též: Prosaďte zákaz SPD
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Tomio Okamura v pořadu Horké téma

Kromě postů předsedů si však ČSSD brousí zuby i na místopředsednická křesla kontrolního, mandátového a imunitního výboru, zemědělského výboru, výboru pro obranu, životní prostředí nebo pro veřejnou správu.

Podle serveru Novinky.cz chce tímto krokem ČSSD rozbít vztahy mezi hnutím ANO a SPD, aby právě tato dvě hnutí nemohla sociální demokraty při hlasování ve Sněmovně obcházet. Zároveň samozřejmě také strana potřebuje mediální zájem, jejž by mohla díky předsednictví výborů získat. 

Anketa

Odvádí Babišova vláda zatím dobrou práci?

30%
70%
hlasovalo: 8761 lidí

Původní text ZDE

A sociální demokracie se ani netají tím, že poslance SPD pokládá za nekompetentní řídit orgány Poslanecké sněmovny. 

„Hnutí SPD považuje požadavek ČSSD na odvolání SPD z vedení výborů a jejich nahrazení poslanci ČSSD ve Sněmovně za nehorázný. Tento požadavek je součástí politiky ČSSD – je to politika koryt a falešných slibů. Dnes se opět, přes politickou porážku, hrabe do koryt za každou cenu,“ zareagoval následně na požadavky sociální demokracie lídr SPD Tomio Okamura. 

Okamura se následně do ČSSD pustil ještě více. Podle něj je to totiž strana, která se zásadním způsobem podílí na špatné situaci v České republice.

O jednání o vládě se bude dnes hovořit na Hradě, kde se sejde prezident Miloš Zeman s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a jeho prvním místopředsedou Jiřím Zimolou. Ve čtvrtek pak opět proběhne schůzka mezi ANO a ČSSD. Sociální demokraté podle všeho požadují Ministerstvo pro místní rozvoj nebo dopravu, resort práce a sociálních věcí, zdravotnictví a vnitro nebo finance. ANO však nabízelo pouze čtyři ministerská křesla. 

Co se týče SPD, víc před časem přitvrdil levicový aktivista Jakub Patočka, jenž dokonce vyzývá ostatní strany, aby podaly návrh na rozpuštění SPD. „Že se to zatím nestalo, je i důsledek zbabělé reakce velké časti české politické i občanské elity na vzmach tmářských vášní proti uprchlíkům a muslimům,“ podotkl mimo jiné v minulosti Patočka. 

Psali jsme ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…