Haase například zaujalo, že se v Kyjevě nikdy ani nezačalo vyšetřovat, kdo vlastně střílel na Majdanu. Ze střílení do davu demonstrantů byli obviňováni policisté, formálně ale nebylo ani proti jednomu z nich zahájeno stíhání kvůli střelbě.
„Kyjevská vláda se vymlouvá na ztracené dokumenty a na revoluční chaos. Vyšetřovací komise nesestavila ani list těch, kteří by měli být vyslechnuti,“ píše Haas na základě expertních zpráv. Naprostým vrcholem pak prý je, že se doposud nikdo nezajímal o jednu z klíčových postav Majdanu, velitele jeho „bezpečnosti“ Dmytra Jaroše, jinak předsedu strany Pravý sektor a velitele jeho ozbrojených jednotek. Ten totiž právě sestavuje Národní gardy.
Kromě toho můžeme slyšet, že Majdan již od upřímných bojovníků za demokracii převzala chátra, bezdomovci a zločinci. To je podle Haase pravda do té míry, že revolucionáři poslali bezdomovce a idealistické venkovany, aby místo nich bivakovali na náměstí Nezávislosti jako symbol revoluce. Jenže ve dvanácti budovách, které majdanisté okupují, se prý pohybují stále stejné tváře, jež dělají revoluci už od února. A jejich činností je převážně rekrutování a výchova výše zmíněné Národní gardy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav