Vzkaz tvůrcům průzkumů: Běžte se na Horáčka, Drahoše a Zemana zeptat k tanvaldské Bille nebo Penny Marketu do Mimoně. Tohle vám řeknou lidé

15.04.2017 11:35

Nad tím, jak asi dopadnou prezidentské volby, se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí vedoucí její liberecké pobočky Jan Stránský. Dochází k závěru, že hlavou státu zůstane Miloš Zeman.

Vzkaz tvůrcům průzkumů: Běžte se na Horáčka, Drahoše a Zemana zeptat k tanvaldské Bille nebo Penny Marketu do Mimoně. Tohle vám řeknou lidé
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

Stránský připomíná, jak obrovský zájem vyvolaly Zemanovy návštěvy v regionu.

Stránský přiznává, že se mu to nepíše snadno. „Myslím, že Miloš Zeman je mimořádně vtipný člověk. A mimořádně špatný státník. Leč je třeba si přiznat, že ačkoliv to ze sociálních sítí nemusí být úplně zřejmé, většina volících Čechů Zemana obdivuje,“ píše Stránský.

Tazatelům agentur veřejného mínění doporučuje, aby se svými dotazníky vyrazili k tanvaldské Bille nebo třeba k Penny Marketu do Mimoně. A optali se lidí, co se jim vybaví pod termíny Horáček nebo Drahoš. „Tvrdím, že 39,1 procenta bude znát Michala Horáčka jako skladatele, kamaráda Hapky a někteří jako byvšího majitele Fortuny. 10,53 procenta respondentů identifikuje Jiřího Drahoše. Na Zemana nějak zareaguje 99,9 procenta dotázaných. Drobná statistická odchylka je samozřejmě možná,“ píše Stránský.

Podle něj přišly v regionu tisíce lidí za prezidentem jen proto, aby se zasmály Zemanovým neotesaným anekdotám a užily si atmosféru sdílené jízlivosti.

„A co je důležité. Podobně povstanou ve chvíli rozhodné, o volebním víkendu. Followeři Michala Horáčka půjdou na latéčko a selfíčko na pražskou náplavku. Virtuální voliči Jiřího Drahoše proleží sobotu zahloubáni v magazínu Vesmír,“ domnívá se Stránský a dodává: „Takže prezidentem je, a nerozhodne-li se kandidovat Karel Gott nebo Jaromír Jágr, pak jím i zůstane Miloš Zeman.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

19:05 Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

Publicista Petr Štěpánek reaguje na prohlášení senátora Marka Hilšera, že bude znovu kandidovat na p…