Vzniknou obchody pro chudé. Odboráři: Jak hluboko jsme klesli?

24.08.2011 6:12

Odboráři zrovna nevítají „obchody pro chudé“, které chce zřídit arcidiecézní charita. Sice uznávají, že jako nápad to může sociálně slabším lidem pomoci, ovšem ptá se, kam to česká společnost dospěla, když se musí zřizovat takové obchody.

Vzniknou obchody pro chudé. Odboráři: Jak hluboko jsme klesli?
reklama
„Dvacet let poté, co zvítězila ,,pravda a láska nad lží a nenávistí", si musíme zvykat na to, s čím většina občanů cinkajících klíči na Václavském náměstí ani ve snu nepočítala. A to, že přijde čas bezdomovců a žebráků. Že dvě třetiny obyvatel bude žít doslova od výplaty k výplatě," stěžuje si Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) na svém webu.

Odborům vadí i samotné rozdělení v současné společnosti, na „bohaté a chudé". „Máme tedy tleskat snaze charity zavést síť obchodů pro chudé, nebo máme v pohoršení, jak hluboko jsme klesli, pozvednout obočí, jak činívá prezident republiky Václav Klaus, když mu něco nevoní?" naváží se ČMKOS i do prezidenta Klause.

Související: Starý chléb za pět korun, máslo za deset. Síť obchodů pro chudé

V obchodech, které chce charita zřídit, by byly produkty, které byly vyřazeny z běžného prodeje. Například kvůli tiskové chybě na obalu nebo blížícímu se konci doby trvanlivosti. Inspirace pochází z Rakouska, kde sociálně potřební nakupují ve speciálních obchodech až o 70 procent laciněji. Mezi zákazníky je však většina nepracujících přistěhovalců.

„Otázka zní, jak budou stanovena kritéria sociální potřebnosti, a zda při české vynalézavosti nebude tento jistě bohulibý plán zneužíván třeba pěstiteli králíků, pro které je tvrdý chleba či staré rohlíky důležitou složkou krmení," ptá se na závěr ČMKOS, zda se takový systém nebude naopak zneužívat.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…