Vztek v KSČM, rudá řežba. Rozkol a ostrá slova pro Vojtěcha Filipa

01.06.2019 13:59

Mezi bývalým místopředsedou KSČM Josefem Skálou a současným předsedou strany Vojtěchem Filipem se rozhořel spor kvůli odlišným názorům na budoucí směřování partaje. Šéf komunistů nyní Skálovi vyčítá nedávný rozhovor k volbám i údajnou účast na akci SPD, ta podle jeho slov znamená Skálův rozchod se stranou. Skála se pro ParlamentníListy.cz k celé situaci vyjádřil, Filipova slova označil za lži a přišel se zajímavou výzvou.

Vztek v KSČM, rudá řežba. Rozkol a ostrá slova pro Vojtěcha Filipa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Skála

Předseda KSČM Vojtěch Filip velmi kriticky zareagoval na Skálův rozhovor k volbám. „Opustíš-li mne, nezahynu. Opustíš-li mne, zahyneš,“ použil citát jako reakci na Skálovo interview zveřejněné na serveru Sputnik. Zároveň ho označil za člověka schopného za mrzký peníz zradit nejen myšlenku, ale i své přátele, kteří odešli v minulosti z komunistické strany.

Možná na chvilku byl podle Filipa Skála na výsluní a převzal svůj jidášský groš, ale pak přestal kohokoli zajímat, protože nic, nejen pro společnost, ale ani pro komunistickou stranu, neudělal. „Rozhovor pana J. Skály je pro mě mlácení prázdné slámy, které by mělo jen jemu a několika členům jeho tzv. ‚frakce‘ asi přinést výhody dílčích funkcí (trafiky) od antikomunistů,“ píše Filip ve svém textu.

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 26946 lidí

Problém podle předsedy KSČM je v tom, že práce a volební výsledky pana Skály neoslovují občany naší země, nerozšiřují počet voličů KSČM a už vůbec ne růst autority strany ve společnosti. „To lze měřit např. volebními výsledky. Sám dopadl vždy velice žalostně (!!!),“ poznamenal Filip, podle nějž neměla Skálova kandidatura potřebný přínos, „naopak spíše některé občany od volby naší kandidátky odradil“.

Za sprostotu a nehoráznost považuje také Skálovu velkou kritiku Arťoma Korjagina, který získal v roce 2018 ve volbách do městského zastupitelstva (Praha 10) 1304 preferenčních hlasů. „Toho si dovolí kritizovat! Asi proto, že nežvaní a odpracoval si to,“ poznamenal rozčíleně.

„Nemám zájem se zabývat ostatními planými řečmi a rozvracením strany, které si vzal pan Skála za své. Pokud se chce někdo znemožnit, rád mu to umožním,“ dodal na závěr s tím, že KSČM není na jedno použití.

Takovou slovní nálož plnou kritiky si někdejší funkcionář KSČM Josef Skála nehodlá nechat líbit. ParlamentnímLístům.cz ve svém vyjádření poskytl i svůj zcela opačný názor na celou záležitost. „Když někdo prohrává i ideové střety s SPD, pomluvami lidí, jimž to nehrozí, se z toho nevylže,“ kontroval Skála Filipovým slovům.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

„Vojtěch Filip se o mně neštítí šířit ani to, že ‚za mrzký peníz zrazuji myšlenku i své přátele‘, ‚převzal jsem jidášský groš‘, resp. ‚výhody dílčích funkcí (trafiky) od antikomunistů‘,“ uvedl Skála.

V kontextu s tím se Skála rozhodl Filipovi nabídnout jednoduché a férové řešení. A sice, že pokud Filip své urážky dokáže, odejde Skála z aktivní politiky. „Pokud to nedokáže, a ztrapní se tak jako přízemní lhář, složí všechny své politické funkce on,“ vyzval Skála předsedu KSČM. A dodal, že je-li chlap a ne jeho opak, nemůže takovou výzvu odmítnout.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…