Z prestižního zdroje: Černoch utekl z USA a žádá o azyl v Kanadě. Tvrdí, že jeho lidé čelí vyhlazování

2. 11. 2015 8:55

Afroameričan Kyle Lydell Canty vycestoval v září do Kanady, kde požádal coby uprchlík o azyl. Jako důvod své žádosti o azyl uvedl údajnou policejní brutalitu a rasismus namířený proti Američanům černé pleti. O neobvyklém případu podrobně informuje renomovaný deník Huffington Post.

Z prestižního zdroje: Černoch utekl z USA a žádá o azyl v Kanadě. Tvrdí, že jeho lidé čelí vyhlazování
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto

Anketa

Líbí se vám, koho Miloš Zeman vyznamenal 28. října?

hlasovalo: 8287 lidí

Pikantní na celé věci je, že Canty čelí ve Spojených státech obvinění z celé řady trestných činů. „Americký uprchlík“ však tvrdí, že všechna tato obvinění jsou smyšlená a jsou výsledkem rasistických postojů policistů. Tvrdí rovněž, že mu bylo znemožněno se proti obviněním zákonnou cestou hájit. Dle svých slov si nedělá iluze o tom, že by v Kanadě nebyl přítomen rasismus, ale doufá přece jenom v aspoň minimální zlepšení své situace. „Už po prvních setkáních s kanadskými policisty vidím, že zastávají odlišné postoje než jejich američtí kolegové. Nejsem však hlupák, abych si myslel, že zde rasismus vůbec neexistuje. Přesto se tady cítím mnohem bezpečněji než ve Spojených státech,“ uvedl Canty.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Canty ve svých komentářích svoji mateřskou zemi vůbec nešetří. Tvrdí dokonce, že černoši jsou ve Spojených státech vyhlazováni „alarmujícím tempem“ a on sám se velmi obává o svůj život. Před několika dny Canty předložil při veřejném slyšení údajné důkazy o diskriminaci černošského obyvatelstva americkými policisty a příslušné úřady nyní rozhodují, jestli má právo na azyl v zemi. Žádost amerických občanů o azyl v Kanadě představuje raritu, ale přesto je v této zemi podle dostupných informací vyhověno každým rokem několika Američanům. Předloni šlo o tři případy, v letošním roce se svou žádostí o azyl zatím uspěli pouze dva z jednasedmdesáti amerických občanů.

Podle Huffington Post však není příliš překvapivé, že Canty hledá útočiště právě v Kanadě. Podíl vězněných lidí ve Spojených státech je sedmkrát větší než v Kanadě. Afroameričané jsou ve věznicích zastoupeni v mnohem větším počtu a jsou obvykle trestáni přísněji než Američané bílé pleti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…