Z toho bude v kavárně haló. Tito všichni umělci jsou majetkově propojeni s nenáviděnou TV Barrandov

29. 5. 2019 19:40

Televizi Barrandov z velké části vlastní mediální magnát Jaromír Soukup. Se stanicí jsou však majetkově propojeni i další lidé, například režisér Václav Marhoul, filmař David Ondříček či synové legendárního tvůrce Miloše Formana. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Z toho bude v kavárně haló. Tito všichni umělci jsou majetkově propojeni s nenáviděnou TV Barrandov
Foto: TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup
reklama

I přestože na Barrandově vlastní několik akcií, je k němu velmi kritický. „Vnímám tu televizi jako velmi špatnou,“ uvedl režisér Václav Marhoul. „Je to čistá demagogie, ideologicky je to absolutně nevyvážené. Pro mě je ta televize žumpa,“ dodal. 

Původní text ZDE.

Obdobné názory má i jeden ze synů Miloše Formana Matěj. Vadí mu například to, že Soukup je schopný v rámci televize urážet lidi, říkat nepravdy nebo polopravdy. „Je to druhá strana barikády světa, ve kterém žijeme. My spíš hledáme způsob, jak věci uchopit smysluplně, než rozeštvávat společnost,“ hovoří o své a bratrově činnosti Forman. A se Soukupem nesouzní ani Ondříček. 

Marhoul, Formanovi ani Ondříček se kvůli svým minoritním podílům ve firmě na rozvoji televize nepodílejí, nedocházejí ani na valnou hromadu, ani nevykonávají akcionářská práva. Dohromady jim patří 0,03 procenta společnosti. Zbavit se svého podílu však nechtějí. „Bylo by to složité,“ říká Ondříček s tím, že to nechce řešit. Na zaneprázdněnost se pak vymlouvají i Formanové. Hovoří však i o sentimentu a o jisté úctě, kterou k podílu, jejž získali od otce, mají. A režisér Marhoul hovoří o tom, že alespoň vidí, co se ve společnosti děje.

„Kdybych chtěl, můžu se zúčastnit valné hromady a tam si říct své. Případně dát někomu plnou moc, že by mě tam zastupoval,“ uvedl Marhoul.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

7:20 To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

Moderátor TV Nova Petr Suchoň zpovídal v pondělních Televizních novinách prezidenta České lékařské k…