Zachraňujete lidi a oni pak ničí, na co sáhnou... Petr Žantovský si pozval profesora Neužila z kardiologie

02.07.2021 12:31 | Seriál

Dalším hostem nepravidelného cyklu televizních interview Petra Žantovského s předními osobnostmi české politiky a společnosti pod souhrnným, lehce ironickým (jak jinak) názvem Pražská kavárna, byl prof. MUDr. Petr Neužil, CSc., primář Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce.

Zachraňujete lidi a oni pak ničí, na co sáhnou... Petr Žantovský si pozval profesora Neužila z kardiologie
Foto: Screen Youtube
Popisek: Povídání Petra Žantovského s profesorem Petrem Neužilem

Narodil se v roce 1962 v Praze, kde vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK, získal atestaci 1. stupně v oboru všeobecné lékařství a specializační atestaci v oboru kardiologie. V roce 2001 získal titul CSc., habilitoval v roce 2008 na 1. lékařské fakultě UK v Praze. Celý život zasvětil klinické práci a výzkumu v oboru srdeční elektrofyziologie se specializací na problematiku katetrizačních ablací srdečních arytmií.

V roce 2007 založil první robotizační katetrizační oddělení v ČR v Nemocnici na Homolce a také experimentální laboratoř pro srdeční elektrofyziologii. Podílí se na řadě výzkumných projektů v rámci intervenční kardiologie a intervenční elektrofyziologie, je členem mnoha organizací, jako například: European Heart Rhythm Assotiation, American Heart Rhythm Society, European Cardiac Arrhythmia Society, Fellow of European Society of Cardiology atd.

Podílí se na organizaci lokálních i mezinárodních odborných akcí věnovaných srdeční elektrofyziologii, pravidelně přednáší, věnuje se pedagogické činnosti a aktivně publikuje v mezinárodních časopisech.

Pořad Pražská kavárna však zdaleka nebyl věnován odborné medicínské problematice. Petr Žantovský v něm kladl svému hostu spíše obecně civilizační otázky, např. „Slýcháme, že dnes zažíváme rozvrat hodnot, ztrátu jistot, zpochybnění všeho donedávna samozřejmého. Souhlasíte? Co je vaším opěrným bodem a jistotou? Existují vůbec ještě nějaké trvalé hodnoty?

Máme za sebou víc než 30 let od převratu. Kam se vytratil ten jeho étos? Proč je hlavním principem dnešní komunikace konflikt a spor? Jak se díváte na EU – je pro nás víc výhrou, nebo rizikem? Nemáte jako lékař někdy pocit marnosti? Vy se snažíte zachraňovat lidi a oni pak ničí, na co sáhnou…“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…