Žádám, ať EU začne fungovat! Michal Hašek se pěkně naštval: Včera Barcelona, dnes Finsko, zítra...

18.08.2017 21:05

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se vyjádřil k teroristickým zvěrstvům, které se v uplynulých měsících staly. Vyjádřil se i aktuálně k útoku nožem ve Finsku, jenž se stal dnes odpoledne, či k včerejšímu činu v Barceloně. A pustil se v té souvislosti do Evropské unie.

Žádám, ať EU začne fungovat! Michal Hašek se pěkně naštval: Včera Barcelona, dnes Finsko, zítra...
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Michal Hašek
reklama

„Teď Finsko, před pár desítkami hodin Španělsko, předtím Londýn, Paříž, Berlín... Už to ani nedokážu vyjmenovat. A kromě projevů soustrasti a řečí o tom, jak nás to všechny sjednocuje, co reálného k obraně nás Evropanů dělá Evropská unie – ty desítky špičkových evropských byrokratů hrajících si na evropskou vládu, stovky europoslanců, tisíce úředníků všech možných i nemožných evropských úřadů a agentur?“ zeptal se Hašek.

Následně se zmínil o směrnici Evropské unie o omezení legálního držení střelných zbraní. „Ve světle všech těch brutálních útoků auty, noži a nelegálními zbraněmi se vysloveně stává výsměchem. Nechci EU zrušit, ale jako dosud její podporovatel a občan žádám, ať začne rychle fungovat!!!“ rozburácel se Hašek.

„Chci akceschopnou evropskou armádu a policejní síly k ochraně Schengenské hranice, chci akceschopnou evropskou zpravodajskou službu a Europol, které budou mít ve spolupráci s členskými státy a jejich službami a bezpečnostními sbory pod kontrolou naši bezpečnost, přehled o potenciálních rizicích i konkrétních osobách bez ohledu na jejich rasu, vyznání a původ. Mám dost neustálých ujišťování politiků z Bruselu i odjinud, jak jsme teď (po každém útoku) semknutí a budeme s terorismem bojovat, znají to krásné ostravské, že ‚snaha není koksovatelná‘?“ zeptal se.

„Tady navíc stojí nevinné lidské životy, už jsou jich desítky, včetně dětí a žen. Odmítám to jenom tak přijmout jako fakt, zvykat si na to... Včera Barcelona, dnes Finsko, zítra...“ uzavřel. 

Celý příspěvek Michala Haška:

Teď Finsko,před pár desítkami hodin Španělsko,předtím Londýn,Paříž,Berlín....už to ani nedokážu vyjmenovat. A kromě projevů soustrasti a řečí o tom,jak nás to všechny sjednocuje,CO REÁLNÉHO K OBRANĚ NÁS EVROPANŮ DĚLÁ EVROPSKÁ UNIE - ty desítky špičkových evropských byrokratů hrajících si na evropskou vládu,stovky europoslanců, tisíce úředníků všech možných i nemožných evropských úřadů a agentur? Tak třeba směrnice EU o omezení legálního držení střelných zbraní se ve světle všech těch brutálních útoků auty,noži a nelegálními zbraněmi se vysloveně stává výsměchem. Nechci EU zrušit, ale jako dosud její podporovatel a občan žádám, ať začne rychle fungovat!!! Chci akceschopnou evropskou armádu a policejní síly k ochraně Schengenské hranice, chci akceschopnou evropskou zpravodajskou službu a Europol,které budou mít ve spolupráci s členskými státy a jejich službami a bezpečnostními sbory pod kontrolou naši bezpečnost, přehled o potenciálních rizicích i konkrétních osobách bez ohledu na jejich rasu, vyznání a původ. Mám dost neustálých ujišťování politiků z Bruselu i odjinud,jak jsme teď (po každém útoku) semknutí a budeme s terorismem bojovat, znají to krásné ostravské, že "SNAHA NENÍ KOKSOVATELNÁ"???? Tady navíc stojí nevinné lidské životy, už jsou jich desítky, včetně dětí a žen. Odmítám to jenom tak přijmout jako fakt, zvykat si na to... včera Barcelona,dnes Finsko, zítra ... 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …