Zákaz vycházení? Špatně, Babiši, řekli už Starostové a chtějí toto

16.03.2020 6:52 | Zprávy
autor: vef

Od dnešní půlnoci nesmějí lidé z nařízení vlády vycházet z domů – výjimkou jsou nejnutnější nákupy, návštěvy blízkých či cesty do zaměstnání. Jde o reakci na pandemii koronaviru, která sužuje svět. K vládnímu zákazu, který platí pár hodin, se vyjádřilo hnutí STAN. A kritikou úplně nešetřilo.

Zákaz vycházení? Špatně, Babiši, řekli už Starostové a chtějí toto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda STAN Vít Rakušan

Zástupci hnutí STAN sice slibují respekt vládnímu zákazu o volném pohybu osob po celé ČR, nicméně upozorňují, že restriktivní opatření jsou pouze důsledkem nepřipravenosti kabinetu na tuto kritickou situaci. Premiéra chtějí podrobit řadě otázek z prostředí obcí a měst.

„Je to rozhodnutí radikální, ale je třeba je v současné chvíli dodržovat. Osobně bych byl ale raději, abychom takové situaci dokázali předejít, třeba dřívějším vyhlášením povinnosti nosit roušky. Ochranné prostředky ale nejsou k dispozici, ačkoli jsme už před mnoha týdny mohli očekávat, jaké hrozbě budeme vystaveni. I přes opakované sliby se je však vládě nedaří sehnat ani pro ty nejpotřebnější,“ říká Vít Rakušan, předseda hnutí STAN.

Kvůli zákazu vycházení je ohrožena i úterní schůzka všech předsedů parlamentních stran. Vít Rakušan upozorňuje, že komunikace je nezbytná a bude v případě potřeby navrhovat formu videokonference. „Mám na premiéra mnoho otázek ohledně aktuálního postupu. Zeptat se však může jen omezený okruh lidí a veřejnost si zaslouží znát odpovědi. Život v nejistotě neprospívá nikomu. Na úterý máme naplánovanou schůzku, a pokud by hrozilo riziko, že dojde ke zrušení, tak budu navrhovat videokonferenci. Komunikace je v současné době zcela zásadní, protože naše obce a města musejí mít informace o tom, do jaké míry ohrozí zákaz vycházení komunální politiku i venkovský život,“ dodává Rakušan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…