Žaloba na prezidenta Zemana nemá racionální základ, soudí poslanec Juchelka

9. 9. 2019 17:40

Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal Aleš Juchelka, poslanec hnutí ANO, který je ve straně odpovědný za rodinnou politiku. Jeho cílem prý je motivovat občany, aby měli tři a více dětí. Jak? Nahlédněte. Věnoval se i žalobě na prezidenta Miloše Zemana.

Žaloba na prezidenta Zemana nemá racionální základ, soudí poslanec Juchelka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Aleš Juchelka

Hned v úvodu prozradil, že s nápadem, že rodiny se třemi a více dětmi by mohly dostat příspěvek na větší auto, přišel za premiérem Andrejem Babišem (ANO) on sám. V pozadí tohoto nápadu je prý snaha o to, udržet český důchodový systém při životě. Musíme mít děti, které budou v budoucnu financovat důchody budoucích seniorů. Lidé se přitom bojí mít třetí dítě, protože mají obavy, zda to rodina ekonomicky utáhne. „Potřebujeme podporovat vícečetné rodiny, které se dostávají do problémů u bydlení a u mobility,“ zdůraznil Juchelka.

„Ale je to jen jedna z podpor vícečetných rodin. Budeme podporovat i matky samoživitelky zálohovým výživným,“ zdůraznil Juchelka. Dalším prorodinným opatřením je zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 300 tisíc. U tohoto opatření často zdůrazňují sociální demokraté, že s ním přišli oni.

Ke zvýšení porodnosti může podle zákonodárce pomoct i to, že máme až čtyřletou rodičovskou dovolenou, v čemž je Česká republika v Evropě, ale v podstatě i ve světě unikátní.

Ve druhé polovině rozhovoru prozradil, že nepodpoří senátní žalobu na prezidenta. „Zdá se mi, že je to víc politická záležitost, než že by to mělo nějaký racionální základ,“ vyjádřil svůj názor Juchelka. Za politikum považuje např. jmenování ministra kultury. Prezident Zeman v této věci podle Juchelky postupoval podle ústavy.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníky

20:13 Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníky

REPORTÁŽ „Času moc nemáme. Změny, které probíhají, jsou strašně rychlé. Když ještě pár let bude pokr…