Železný Brod ušetřil téměř 800 tisíc korun

12.06.2012 7:01

Železný Brod je dalším městem, které se snaží zprůhlednit zadávání veřejných zakázek a zároveň dosáhnout maximálních možných úspor. Zdařilým krokem na této cestě bylo snížení ceny služeb za dodávku elektrické energie o 779 158 korun prostřednictvím elektronické aukce.

Železný Brod ušetřil téměř 800 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Elektronickou aukci, která se uskutečnila na konci května, hodnotí starosta Železného Brodu André Jakubička jako velmi úspěšnou.  Úspora 26,5procenta ve výši téměř 800 000 korun je pro nás velice příjemným výsledkem několikaměsíční práce. Pro zvýšení objemu balíku sdružených dodávek elektrické energie jsme přizvali i železnobrodský fotbalový klub, sokoly anebo obce patřící do ORP Železný Brod. I oni tak dosáhli na velké úspory, kterých by jako samostatní zákazníci nemohli docílit,“ řekl pro ParlamentníListy.cz starosta.

Vstupní hodnota veřejné zakázky o sdružených službách dodávky elektrické energie pro město Železný Brod činila na počátku elektronické aukce 2 938 511 korun. Během necelé hodiny, po kterou celá e-Aukce probíhala, se však cena výrazně snížila a klesla až o 26,5 procenta. Nejnižší dosažená cena za dodávku elektřiny klesla na konečných 2 159 353 korun. Město tak díky zadávání zakázek přes Systém CENTREs ušetří jen za elektřinu 779 158 korun.

Komplexní služby pro město zajistila společnost eCENTRE, která je považována za odborníka na řešení elektronizace veřejných zakázek. V úspěšně nastoleném trendu má město Železný Brod v plánu pokračovat i nadále. „Cesta soutěže e-aukcí se nám rozhodně osvědčila a budeme ji využívat i do budoucna,“ dodal André Jakubička.

„Centralizace nákupů a využívání e-aukcí je čím dál častější. Navíc především města už takto začínají nakupovat nejen elektřinu, ale i zemní plyn, telekomunikační a další služby, nebo kancelářské potřeby a vybavení. Tímto způsobem mohou orgány veřejné správy výrazně šetřit a mnozí si to začínají uvědomovat,“ uvedl pro naši redakci ředitel společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…