Zeman bude jásat: Bělobrádek se střetl s aktivistou Peszyńskym. Nebylo to pěkné

12.02.2019 12:30

Komu by aktivista Peszyński odepřel status havloida, vítače a pravdoláskaře? Nu například europoslanci Tomáši Zdechovskému a jeho předsedovi Pavlu Bělobrádkovi. „Hlídejte si pana Zdechovského, který vám demonstruje společně s putinovskou pátou kolonou před francouzskou ambasádou a zpochybňuje právní stát našich spojenců. Mimo všech ostatních populistických prasáren, které dělá,“ vzkazuje Bělobrádkovi a dodává: „Havloid, pravdoláskař a vítač není ani on, ani vy. Jste populisté, falešní a nečestní politici, které zajímají jen hlasy, a ne morálka nebo pravda. Škoda, že se neumíte stydět.“ Ale Bělobrádek také nepálil slepými...

Zeman bude jásat: Bělobrádek se střetl s aktivistou Peszyńskym. Nebylo to pěkné
Foto: z videa TV Černá kukla
Popisek: Napadený Tomáš Peszynski
reklama

Vše odstartoval David Klimeš, který si všímal preferencí pro malé strany jako KDU-ČSL, STAN, TOP 09 či nové subjekty Pavla Teličky a Jaromíra Štětiny. „To máme čtyři pět mandátů, které si přerozdělí Andrej Babiš, ODS a Pirátská strana,“ říká Klimeš s tím, že toto nechápe.

 

V komentářích se ozval mimo jiné i sám Telička, zda má tedy na politický start-up zapomenout, protože na to nemá nárok, a že ta čísla také nesouhlasí.

 

Jako další přišla se svou troškou do mlýna euoposlankyně KDU-ČSL Šojdrová, že spolu s Tomášem Zdechovským budou mít určitě lepší výsledky než 4,9 %. Ale Klimeš měl své pochybnosti a opět se ptal, zda lidovci nechtějí na poslední chvíli zvážit spolupráci se STAN a TOP 09. Šojrdová ho ujistila, že nikoliv a že v Evropském parlamentu často hlasují jinak než zástupci těchto stran, protože zastávají „konzervativní proevropskou politiku“.

Ale to už se do věci vložil aktivista Tomasz Peszyński. „Čím se liší konzervativní proevropská politika od liberální proevropské politiky?“ ptal se. Šojdrová mu na to odvětila, že mají jiné názory na dost věcí, co se v poslední době v EP řešily, a podle toho též hlasovali. „Ano, třeba na Orbána…“ osočil stranu Peszyński.

Do debaty se následně zapojil i předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který aktivistu odkázal na blog Pavla Svobody, aby si přečetl důvody, proč byla rezoluce EU nefér. „A taky si hlídejte pana Zdechovského, který vám demonstruje společně s putinovskou pátou kolonou před francouzskou ambasádou a zpochybňuje právní stát našich spojenců. Mimo všech ostatních populistických prasáren, které dělá,“ přidal další útok Peszyński. Bělobrádek ho zřejmě chtěl odpálkovat s tím, že Zdechovského hlídat nemusí, protože je pouze předseda strany a Zdechovský je dospělý a zodpovědný sám za sebe.

Anketa

Podporujete přijetí eura? (Hlasování od 12.2.2019)

9%
91%
hlasovalo: 12402 lidí
Peczyński ještě přidal na síle: „Havloid, pravdoláskař a vítač není ani on, ani vy. Jste populisté, falešní a nečestní politici, které zajímají jen hlasy, a ne morálka nebo pravda. Škoda, že se neumíte stydět,“ vmetl Bělobrádkovi. Ten jen zkonstatoval, že když nejsou argumenty, začne se s urážkami, a přirovnal aktivistu k těm, kdo lidovcům nadávají do eurohujerů a Sudeťáků. „Já za to nemůžu, že pravdivý popis vaší populistické, nemorální politiky považujete za urážku. To je vás problém. Ne můj,“ trval na svém Peszyński. Bělobrádek přidal výrok Jana Sokola, že lidé se nechtějí domluvit, ale porazit, a dodal, že lidé jako Peszyński zničí demokracii ze samolibosti.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Fotogalerie: - Kalousek, Kalousek!

Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…