Milan Faltus si například všiml, že týdeník Focus přiřadil přídavné jméno proruský k českému prezidentovi přímo do titulku svého povolebního článku „Proruský kandidát Zeman opět zvolen českým prezidentem“. Německý týdeník Die Zeit zase vydal článek „Těsné vítězství přítele Ruska“. „To vyvolalo živou polemiku mezi čtenáři v tom smyslu, zda je lépe být přítelem, nebo nepřítelem Ruska,“ dodal Faltus, který několik příspěvků z elektronických verzí novin Die Zeit, Focus (Německo) a Der Standard (Rakousko) citoval.
Faltus nezapomněl dodat, že v souhrnu autoři příspěvků prezidentovo vítězství spíše vítají. Hodně diskusních příspěvků se prý více než českým prezidentem kriticky zabývá Evropskou unií jako takovou nebo vztahem Německa a USA a otázkami s tím souvisejícími. „Co se týká čtenářů internetových verzí Die Zeit, Der Standard a Focus, hodnotili většinou Zemanovo vítězství z hlediska migrace,“ dodal.
V zahraničí neváhali Zemana pochválit za to, že chce, aby Evropa zůstala, jaká je, jak ji většina občanů zná a miluje. Body Zemanovi připsali i za to, že odmítá politiky, jako jsou Merkelová, Schulz, Juncker a spol., protože by jejich představa o Evropě během jedné generace znamenala nezvratné odevropštění. V tomto smyslu je podle novin pro Zemana označení proevropský zcela trefné a k nadpisu Proruský kandidát Zeman je třeba poznamenat, že Rusko je stále součástí Evropy a také jí zůstane. I v tomto smyslu je prý politika Miloše Zemana, která má za cíl dorozumění s Ruskem v evropském ohledu, příkladná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab