Zeman vystaví klenoty

10.12.2015 12:55

Pražský hrad chystá na příští rok opět vystavit korunovační klenoty. Stane se tak u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. ParlamentnímListům.cz to v rozhovoru řekl prezident Miloš Zeman. Podle jeho slov budou originály klenotů veřejnosti zdarma dostupné ve Vladislavském sále a jejich kopie pak na výstavě za mírný poplatek.

Zeman vystaví klenoty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman odemkl Korunní komoru, odkud spolu s dalšími držiteli klíčů vyzvedl české korunovační klenoty.Poté byly přeneseny k vystavení do Vladislavského sálu

V průběhu příštího roku 2016 se chystají velkolepé oslavy 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. Vyvrcholením oslav bude bezpochyby mimořádná výstava českých korunovačních klenotů. Ty se běžně vystavují jednou za pět let, nyní k tomu dojde dříve právě díky „císařským narozeninám“.

Pořadatelé výstav ze Správy Pražského hradu před necelým měsícem oznámili, že budou vystaveny kopie klenotů, které budou v rámci zhotovené expozice pro návštěvníky k dispozici za vstupné asi 250 korun, a zřejmě také i originály. Pro upřesnění, jak to s výstavou klenotů bude, se ParlamentníListy.cz zeptaly prezidenta Miloše Zemana v obsáhlém rozhovoru, který vyjde dnes.

„Předpokládám, ale je to zatím pracovní verze, že by ve Vladislavském sále po určitou dobu byly zdarma vystaveny originální korunovační klenoty a na oné výstavě, kterou jste zmínil, by za mírný poplatek byly vystaveny kopie těchto klenotů, aby se dostalo na všechny,“ odpověděl na otázku prezident republiky.

Co dále se z rozhovoru ParlamentníchListů.cz s hlavou státu dozvíte? I to, zda si Miloš Zeman stejně jako prof. Petr Piťha myslí, že islám je náboženství smrti, z jakých důvodů odmítá další zpřísnění držení střelných zbraní mezi lidmi nebo co říká na tvrzení publicisty Jefima Fištejna, že spojení Západu s Ruskem proti Islámskému státu je spojování se s čertem proti ďáblu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stanjura musí odejít!“ Bývalý vysoký politik vynesl verdikt

20:50 „Stanjura musí odejít!“ Bývalý vysoký politik vynesl verdikt

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Naprosto nekompetentní! Ministr i pro záchranu vlády samotné, prostě musí odej…