Zimola: ČSSD se do současné situace dostala po neúspěšném vládním projektu především vinou tohoto vedení

06.02.2018 10:05

Již 18. února bude jasno, kdo stane v čele ČSSD. Největšími soupeři jsou podle všeho současný statutární předseda strany Milan Chovanec a její místopředseda Jan Hamáček. O tom, že větší šance má Hamáček, píše dnešní Právo. Celkem se o post předsedy uchází sedm kandidátů.

Zimola: ČSSD se do současné situace dostala po neúspěšném vládním projektu především vinou tohoto vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Za místopředsedou Hamáčkem totiž v současné době stojí krajští šéfové ČSSD, mezi nimiž dokonce prý vzniká dohoda. Šéfové požadují, aby do čela strany šel právě Hamáček. Že je dohoda mezi kraji nutná, pak uvádí předseda ČSSD na Vysočině Petr Krčál. „Pokud se kraje nedomluví, tak nebude zvolen ani předseda, ani místopředsedové. To je jedno, jaká je situace, to platí za každé situace,“ řekl jasně Krčál. Podle jeho slov pak bude všeobecná shoda právě na Hamáčkovi. 

Obdobný názor jako Krčál, co se týče dohod mezi kraji, pak má i Jaroslav Foldyna z Ústí nad Labem. Kandidát na místopředsedu Ondřej Veselý z jižních Čech se však obává, že i když avizovaných dohod byla spousta, spousta z nich na konferencích nevyšla. „Věřím, že kdyby se hlasovalo aklamací, tak to dopadne, jak je dohodnuto. Ale když hlasujete tajnou volbou, tak se mnoho delegátů vzbouří,“ podotkl Veselý. 

Přelomový sjezd vnímá i jeden z kandidátů na předsedu Jiří Zimola. „Jde o hodně, někteří kandidáti na předsedu se evidentně snaží předjednat si svou podporu uvnitř strany. Já stále doufám, že situace, do níž se ČSSD dostala po neúspěšném vládním projektu především vinou současného vedení, se nakonec odrazí i ve volbě nového předsedy,“ podotkl Zimola.

Kromě sedmi kandidátů na předsedu je pak ve hře asi 35 kandidátů na post místopředsedy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti

18:13 VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti

HORKÉ TÉMA Jak to bylo s příběhem Rusa Protopopova o výletě s Babišovým synem na Krym a východní Ukr…