Zkušený filosof varuje: Žádná krize, to jen vláda mlží a prosazuje své cíle

29.12.2012 21:30

Podle sociologa a filosofa Václava Bělohradského není v současné době žádná krize vlády. Neustálé zprávy o problémech koalice jsou jen jakési mlžení, které skrývá fakt, že vládě zatím vychází prosadit vše, co si předsevzala.

Zkušený filosof varuje: Žádná krize, to jen vláda mlží a prosazuje své cíle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Bělohradský

"Své cíle vláda prosadila rozhodně a s úspěchem, je to vláda velice silná, která dosahuje svých cílů i přesto, že se skrývá za takovou mlhou rozhádanosti," uvedl v ČT Václav Bělohradský.

Navíc podle něj nejde o výjimečnou vládu, která by měla nešvary, jež tu dříve nebyly. "Česká vláda má všechny neřesti vlád, ministerstva rozděluje podle stran a vládní strany pořád vedou jakoby volební kampaň," dodává.

Poukazuje hlavně na úspěchy, jaké vláda má s prosazováním svých cílů, ačkoliv jsou v rozporu s českou a československou tradicí. "Lidé sledují, jak se politici hádají, a ani jim nedojde, že vlastně dosáhli všech svých tvrdě pravicových cílů," míní filosof.

Jenže jedna věc je prosazování cílů a druhá úspěch u dalších voleb. To už Bělohradský nevidí tak růžově. Dokládají to i krajské volby a úspěch KSČM.

"V této zemi je jakási neschopnost vypořádat se s komunistickou minulostí," tvrdí Bělohradský. "Na místní úrovni určitě budou komunisté hrát významnou roli," dodává s tím, že komunisté hlavně nabízí na místní úrovni řešení problémů, které voliče trápí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na každém šprochu Rusa trochu. Respekt vážně rozebírá, jak jsou žluté vesty navázané na Moskvu

16:13 Na každém šprochu Rusa trochu. Respekt vážně rozebírá, jak jsou žluté vesty navázané na Moskvu

Server Respekt.cz píše o spekulacích, že „žluté vesty“ ve Francii vehnala do ulic ruská dezinformačn…