Zkušený lékař Jiří Štětina promoval na lékařské fakultě hygienické už v roce 1964. Poté v rámci medicíny prošel mnohými posty. Na oddělení ARO pracoval od roku 1969, později byl i primářem na tomto oddělení v nemocnici ve Dvoře Králové. V roce 1980 zakládal v Hradci Králové záchranku a podílel se na záchranném systému v tehdejším Československu, a poté i v České republice, kde byl předsedou odborné komise. Celý život je anesteziologem. Vyšla mu v roce 2000 knížka Zdravotnictví a integrovaný záchranný systém při hromadných neštěstích a katastrofách. Spolupracovali na ní i odborníci z Institutu civilní ochrany z Bohdanče a z Univerzity obrany. Mimojiné i Roman Prymula.
Z kriminálu do parlamentu a zpět
Nyní chystá další knihu – tentokrát o svém životě. Bude se jmenovat Z kriminálu do parlamentu a zpět. „Tam bude vše napsané, jak to se mnou bylo,“ říká. V parlamentu byl dvě volební období a v kriminále? „Tam jsem jezdil jako mladý doktor. Téměř denně. Neměli jsme byt, tak jsem nastoupil k Ministerstvu vnitra jako hygienik. Pod něj tehdy spadaly věznice. Byla to zajímavá škola, nelituji toho,“ vzpomíná.
Z některých nemocnic nyní přicházejí až hrozivé zprávy. O tom, jak to vypadá v té „jeho“ ve Dvoře Králové, kde ještě občas vypomáhá, má Jiří Štětina dobrý přehled. V pondělí se tam byl naočkovat druhou dávkou a ptal se na situaci pana ředitele. „Říkal, že to není vůbec jednoduché, zápasí s lůžky. Nedělají tam ale nejintenzivnější péči. Ta je v Hradci Králové. Situace není dobrá, ale není zase taková, jak někde psali, že lidi leží na chodbách. Tak to ne. Sleduji údaje, které jsou pro mě podstatné. Kolik je nových případů a hlavně kolik jich je v nemocnicích, a kolik na intenzivních lůžkách. To mě jako doktora zajímá,“ prozrazuje.
Tím, kdo uvedl na tiskové konferenci, že pacienti leží na chodbách třeba v hradecké nemocnici, byl před několika dny přímo ministr zdravotnictví Jan Blatný. Což ale zástupci Fakultní nemocnice v Hradci Králové odmítli s tím, že to tak není a pacienti mají zajištěnou péči odpovídající jejich zdravotnímu stavu. I když přiznali, že čelí několikaměsíčnímu extrémnímu náporu. Je také třeba dodat, že jeden v současnosti z nejnakaženějších regionů v ČR – spolu s Chebem a Sokolovem – je Trutnovsko, které je právě v Královéhradeckém kraji.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
poslanec , Prymula , Štětina , volby , epidemiologie
autor: Oldřich Szaban
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana
Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 17:45 „Tak začíná deep state.“ Armádní spis k volbám? Vážná slova
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu