Známý ekonom: Naše děti budou sluhové nebo otroci

3. 8. 2017 14:21

Ekonom Pavel Kohout dostal prostor na internetové televizi DVTV. V pořadu Apel varoval Evropany, že se z jejich dětí stanou otroci, pokud se v dohledné době něco nezmění. Jak si Kohout onu změnu představuje? Měli bychom prý začít třeba tím, že vyženeme z politiky škůdce.

Známý ekonom: Naše děti budou sluhové nebo otroci
Foto: archiv
Popisek: Pavel Kohout přijel na besedu do Zlína na pozvání Strany svobodných občanů.

V Evropské unii se podle Kohouta vyplácí 58 procent sociálních dávek, jaké svět zná. Přitom tu žije jen 8 procent populace celé planety, která vytváří asi 25 procent světové hospodářské produkce. Když si tato čísla Kohout porovná, dochází k jednoznačnému závěru. „Evropský sociální stát bují jako rakovina,“ tvrdí.

Celý komentář naleznete ZDE.

Ve svých úvahách však zachází ještě dál, když prohlašuje, že evropské státy mají dnes skrze různé regulace tak velkou moc, jakou nad svými občany neměly ani státy totalitní. Rozměry dnešního evropského sociálního státu jsou tak veliké, že nikdy v minulosti takové nebyly, a pokud s tím něco neuděláme, naše ekonomika se zadrhne.

„Pokud tento trend bude pokračovat, naše děti budou v lepším případě dělat průvodce bohatým turistům z Číny, z Koreje, z Indie, z Ameriky a z dalších částí světa. V horším případě budou sloužit nebo dělat otroky docela jiným cizincům. Zároveň bychom měli vyhnat z politiky naše vlastní škůdce. Včetně těch, kteří se drží na čelních místech v žebříčku politických preferencí,“ apeluje na diváky Kohout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to podvodník! Fantom Tomáše Halíka znovu udeřil

13:10 Je to podvodník! Fantom Tomáše Halíka znovu udeřil

Člen akademické obce Univerzity Karlovy, docent Otakar Jelínek, se ve svém textu opřel do vzdělání a…