Zpěvačka, která na Andělech vypeskovala Zemana za podlézání nedemokratickým režimům, znovu promluvila. I na prezidenta došlo. O moc lepší než minule to ale není

01.07.2016 22:33

Zpěvačka Lenka Dusilová v obsáhlém rozhovoru pro server Aktuálně.cz prozradila, že její kořeny sahají na Ukrajinu. Její dědeček byl Ukrajinec, který se s babičkou seznámil na konci druhé světové války. Prchala před nuceným nasazením v Německu. Možná i proto se dnes Dusilová bojí opětovného narůstání nenávisti, kterou podle jejího názoru přiživuje i prezident Miloš Zeman.

Zpěvačka, která na Andělech vypeskovala Zemana za podlézání nedemokratickým režimům, znovu promluvila. I na prezidenta došlo. O moc lepší než minule to ale není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman se vyjádřil k současné policejní krizi vládní koalice

„Myslím, že se tady hodně pracuje se strachem a manipulací. Ať už jsou to některá média, politici nebo pan prezident, když na někoho ukáže prstem. Od jeho zvolení tady vznikla spousta zajímavých termínů a nálepek pro ty, kteří nesdílejí jeho vyhrocené postoje a vize, jež vysílá do společnosti,“ podotýká Dusilová.

Zpěvačka na sebe v poslední době upozornila např. na předávání hudebních Cen Andělů, kde se spolu se zpěvákem Davidem Kollerem vymezila právě proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Má totiž strach, co bude dál. Přišlo jí varující, když se prezident postavil 17. listopadu 2015 na Albertově po bok Martina Konvičky a jedné fanynky Ruska.

„Mám strach. Z toho, že zase budeme žít ve strachu jako naši rodiče. Cítím ve svojí povaze a sebevědomí dozvuky předposranosti z režimu, v jakém jsem se narodila a ve kterém musela žít moje máma. A bojím se, kam se to bude odvíjet. Jestli můj syn bude moct být upřímný, žít v rámci možností svobodně a dělat, co má rád. Nebudou mu říkat, že je divnej… Ale na druhou stranu věřím, že furt s tím ještě můžeme něco dělat,“ doplnila zpěvačka.

To, že jí Zeman označil za „chudinku holčičku“, ji nechalo poměrně v klidu. Na Miloše Zemana to prý bylo ještě mírné vyjádření. Překvapilo jí však, že si na ni „plivlo“ pár muzikantů, kterých si jinak váží. Vyzývá proto ke zklidnění situace.

Celý rozhovor ZDE

Rázně odmítla, že by na Cenách Andělů vystoupila proto, aby „splatila“ Američanům své turné v USA. „To je slušný blábol. Ten článek zneužil kromě mého renomé hlavně hudebně-taneční projekt Prague – New York Effects, za nímž stojí České centrum v New Yorku a další kulturní platformy. Jde o unikátní spojení českých a amerických hudebníků a tanečníků, kteří během roku vytvoří čtyři představení. Účast na projektech, které propojí současnou tvorbu umělců z různých krajin, je pro mě záležitost hodně prestižní a důležitá a rozhodně ne vykoupená čtením nějakých notiček,“ ohradila se Dusilová.

Vyjádřila se i ke své cestě do Číny. Pozvalo ji jedno z posledních nezávislých divadel v Pekingu, které nepodporuje komunistická vláda. Jela tam prezentovat pouze umění, nikoli prosazovat nějakou politiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího

19:57 Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího

Poté, co aktivista ze spolku Kaputin Otakar van Gemund nad ránem do kamery TV Prima řekl, že Andrej …