Zrušená stránka Islám v ČR nechceme: Příznivci byli vyzváni, aby...

12. 1. 2016 14:41

Facebookové stránky Islám v České republice nechceme byly včera zablokovány. A reakce předsedy hnutí Blok proti islámu Martina Konvičky na sebe nenechala dlouho čekat.

Zrušená stránka Islám v ČR nechceme: Příznivci byli vyzváni, aby...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

„I když to nikdo nevíme jistě, tak zrušení facebookové stránky Islám v České republice nechceme může být výsledkem snah českého, bruselského i globálního establishmentu potlačit svobodnou diskuzi o negativních vlivech islámské ideologie a masové imigrace z islámských zemí,“ vyjádřil se ke zrušení facebookové stránky Islám v České republice nechceme Konvička.

„Nás ale neumlčí,“ zaburácel Konvička s výzvou, aby se lidé připojili ke stránce Islám v ČR nechceme. „A vy, kdo chcete proti islámu skutečně něco dělat, připojte se k hnutí Blok proti islámu,“ doplnil.

Stránka Islám v ČR nechceme vznikla téměř okamžitě po zrušení její starší předchůdkyně. „Nikdo nevíme dne ani hodiny, kdy se oko Sauronovo obrátí na všechny naše podobné stránky, zaregistrujte se prosím pomocí mailové adresy pro odběr novinek a informací na našem webu, abychom i v těch nejhorších chvílích mohli zůstat v kontaktu,“ podotýká hnutí Blok proti islámu.

Svou kritiku ke zrušení stránky Islám v České republice nechceme vyjádřil také teplický radní Dominik Feri (TOP 09). „Ahoj facebooková rodino,“ pozdravil své příznivce na sociální síti po vzoru slavného hokejisty Jaromíra Jágra. „Zrušení stránky IVČRN bylo v zásadě to nejhorší, co se mohlo stát. Lajky budou mít samozřejmě hned zpátky. Nicméně je zřejmé, že z domnělého omezování svobody projevu se stane absolutní argument,“ odkázal na slova sociologa Petra Hampla, který řekl, že za svobodu slova je dnes, stejně jako před pětadvaceti lety nutné bojovat. 

„Ale to, že se všichni pohybujeme na výsostném území Facebooku, který fakt není státní a který by nám všem klidně mohl okamžitě změnit profilovky na poníky, už samozřejmě nikdo neřekne. Čili vzniká nám tu skupina lidí, kteří se bojí, že je chce někdo připravit o jejich práva, a zastupují je ti, kteří tenhle strach obratně využijí,“ sdělil s tím, že rok 2016 nám nezačíná úplně vesele. „V každém případě, snad tuhle záležitost internetový ústavní soud vyřeší,“ uzavřel Feri.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…