Zvrat v Sýrii: „Putin si s NATO vytřel zadek,“ padlo. A generál Šándor? Silné vyjádření

23.10.2019 9:22 | Zprávy
autor: kas

Kurdové mají díky jednání prezidentů Erdogana a Putina více času na stažení. A už se objevují názory, že si Putin s NATO „vytřel zadek“. Že „Rus hraje dobře“, uznal i generál Andor Šándor. A summit NATO? Dle bezpečnostního experta Jaroslava Štefce se na něm už nic nerozhoduje.

Zvrat v Sýrii: „Putin si s NATO vytřel zadek,“ padlo. A generál Šándor? Silné vyjádření
Foto: FB Terezy Spencerové
Popisek: Dnešní Sýrie

V situaci na severu Sýrie došlo k dalšímu posunu. Jednání prezidentů Turecka a Ruska přineslo výsledky. Jak píší Novinky.cz, dohoda Kurdům přinesla dalších 150 hodin na stažení z třiceti kilometrového pásma okolo hranic s Tureckem. Splnění tohoto ujednání poté prý budou kontrolovat společné hlídky tureckých a ruských vojáků. Dle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova měli ruští vojáci do oblasti vstoupit už o půlnoci. Jak píší Novinky.cz, 150 hodin je více než vyjednali Američané.

„Během 150 hodin kurdské jednotky opustí třicetikilometrovou zónu. Odpočítávání této lhůty začne zítra v 12:00 místního času. Po uplynutí poskytnutých 150 hodin začne rusko-turecké hlídkování západně a východně od místa operace Pramen míru,“ prohlásil Erdogan. Kurdské milice byly podle jejich velitele z oblasti již staženy a dohodnutý klid zbraní byl údajně dodržen.

To, že jednání s Ruskem přineslo pro Kurdy lepší výsledky, než jakých dosáhli stahující se Američané, neušlo poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi, který to komentoval slovy: „Putin si dnes s NATO vytřel zadek. Geniální vojenský stratég. Bez jediného výstřelu získal území větší než ČR.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…