Ivan Bednář: Piráti ve Sněmovně

10.02.2019 11:09 | Zprávy

Průzkumy prý ukazují, že názory Pirátů jsou blízké nebo velmi blízké 40 procentům lidí. Je to zvláštní, zvlášť když za těch zhruba deset let, co Piráti jsou v politice, žádné jejich názory známy nejsou. Dát si do štítu úmysl „bourat staré pořádky“ není až tak složité, mnohem obtížnější je vytvořit něco „nového“, jak se dostatečně přesvědčila bývalá pražská primátorka Krnáčová.

Ivan Bednář: Piráti ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Víc není o úmyslech Pirátů známo. Kromě toho, že chtějí, aby vše bylo na internetu a zdarma a aby to bylo pod kontrolou. Prý veřejnosti.

Jak si Piráti představují „veřejnost“, už známé také není. Zda by to mělo být nějaké koncilium prověřených občanů nebo zda by to měl být vousatý dobrotivý Pirát v bačkorách, něco na způsob Pánaboha ze zfilmované Čapkovy povídky Poslední soud (hrál ho tuším František Smolík) nebo zda nějaká zvláštní podoba Dantova ráje, ve kterém se vznášejí dobro konající Pirátští andělé?

Víme, že si Piráti češou dredy (Bartoš) nebo jsou to zarostlí vlasáči (Ferjenčík), že jsou nevyzpytatelní a nepředvídatelní. To jim právě umožňuje neexistence nějakého uceleného politického názoru – politického programu. Ve sněmovně jednou hlasují s Babišem a Okamurou, jindy zase proti nim. Jednou hlasují s ODS, jindy proti ní atd. Říkají tomu, že jsou konstruktivní, ale spíš než o konstruktivnost jde o „bezbřehost.“ Jak známo z organické chemie těkavé látky jsou takové, které uživatelé čichají-nebo inhalují. Mezi nejčastěji zneužívané látky můžeme zařadit některá ředidla, lepidla a rozpouštědla (např. toluen), ale i plynné látky (např. éter a rajský plyn).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Za všechno může Putin. Jak jinak

13:57 Jiří Paroubek: Za všechno může Putin. Jak jinak

V posledních dvou týdnech jsme zažili dva zajímavé jevy, které ukazují zcela rozdílný přístup českýc…