Investiční fondy, s jejichž prostředky v minulosti či současnosti obchodoval, sídlí na ostrově Mauricius. To pošeptali Právu pracovníci advokátní kanceláře Šachta & Partners asi „na oplátku“ za kritiku Nadačního fondu proti korupci za podíl na vyvádění peněz z pražského dopravního podniku k rukám lobbisty Ivo Rittiga.
Advokáti kanceláře Šachta & Partners šli dál a sdělili, že Janeček je dokonce v podezření z daňových úniků v řádech minimálně 200 miliónů korun, když podniká prostřednictvím zahraničních společností, které jsou řízeny z ČR, mají zde faktickou stálou provozovnu, ale neplatí v Česku daně z příjmu ani z kapitálových výnosů.
Jako žába na prameni je předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček, současně předseda představenstva společnosti RSJ, a. s., která má jako předmět podnikání obchodování s cennými papíry. Na to nemusím být ekonom, abych si nedomyslel proč Mauricius, když obchody v Londýně, Frankfurtu nebo Chicagu jistě nebyly prodělečné. A nikdo a nikde nechce vrážet peníze do hrdla státu, který nota bene neumí hospodařit, byť má na financích Kalouska.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz