Ivo Valenta: Jeden z největších vládních omylů

12.04.2021 18:08

Kombinace testování dětí + roušky ve školách = jeden z největších vládních omylů. Dokázali si vůbec ti, kteří s podobným nesmyslem přišli, představit, jak bude takové testování vypadat a kolik zabere času?

Ivo Valenta: Jeden z největších vládních omylů
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Vyzkoušeli si to předem na reálném vzorku a v reálných prostorách základních či mateřských škol? Opravdu novému ministru zdravotnictví, hygienikům a „expertům“ nedošlo, že šlápli totálně vedle?

A vysvětlí někdo kantorům i rodičům, jaká logika je v tom, že testované dítě navzdory negativnímu výsledku testu musí sedět celý den v lavici s rouškou, která mu komplikuje dýchání? Vždyť je to totální nesmysl!

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13051 lidí

Od rána mi dnes volají a píší naprosto nepříčetní učitelé, ředitelé škol a také rodiče dětí, které se dnes vracejí do škol. Povinné testování označují jediným slovem – katastrofa. V případě každého dítěte jde o 20-30 minut. Testy tak nemůže dělat personál škol – než by všechny otestoval, byla by doba oběda. Své děti testují rodiče. U dětí v mateřských školách, kterým je šťourání v nose krajně nepříjemné, se to neobejde bez slz, a ze strany jejich rodičů bez nervozity, protože spěchají do práce. A takto tomu bude dvakrát týdně.

Nikoho nezajímá, jak „kvalitní“ testy jsou. Navíc mi jako velmi opožděný apríl připadá informace, že ministerstvo zdravotníci v čele s ministrem Arenbergerem chtělo, aby byly pro děti ve školkách dodávány testy nejen z nosohltanu, ale také z hlenů nebo dokonce testy rektální – tedy ze stolice! To přece nikdo nemohl myslet vážně! Naštěstí vzal ministr zavčasu zpátečku.

Zrušme tyto nesmysly!

Vím, že některé školy situaci zvládají lépe, jiné hůře. Někteří rodiče dokonce s dětmi šťourání v nose o víkendu trénovali. Naše děti jsou ale přece tím nejcennějším, co máme. Potřebují zdravě dýchat, normálně žít, stýkat se s kamarády a sportovat. Je to pro ně přirozené. Nestresujme je a neničme jim dětství!

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za ponechání Jana Pirka ředitelem kardiocentra IKEM

14:50 Petice za ponechání Jana Pirka ředitelem kardiocentra IKEM

Pacienti IKEM, jejich rodinní příslušníci a přátelé a všichni kteří máme v úctě pana profesora Pirka…