Velká část centrálních bankéřů sice ocenila pozitivní čísla z amerického trhu práce (to ještě nevěděli nic o mizerném září), ale někteří z členů Fedu nejsou nijak pevně přesvědčeni o návratu inflace k cíli. A to především proto, že se bojí negativních dopadů silného dolaru a slabšího růstu v Číně. Celkově tedy zápis spíše potvrzuje hlasy skeptiků - zdá se, že v září centrální bankéři nakonec v debatě nebyli nijak blízko skutečnému zvýšení sazeb. To zvyšuje pravděpodobnost odsunu prvního růstu amerických sazeb až do příštího roku.
V podobně opatrném duchu se nese i zápis ze zářijového zasedání ECB (zveřejněn shodou okolností také včera). Čína a rozvíjející se trhy mohou mít podle centrálních bankéřů negativní dopad na růst i na inflaci.V tomto týdnu to ostatně trochu potvrdila slabší německá čísla. Prohlubující se pokles německých vývozů, slabší srpnový průmysl i propad továrních zakázek ukazují, že německá ekonomika začíná slabší výkon rozvíjejících se ekonomik pomalu pociťovat i v tvrdých datech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV