Jan Králík: Z této ohavnosti se každém člověku musí zvednout žaludek

01.10.2016 9:51

Ostřílená bojovnice, neohrožená bojovnice, neohrožená hospodyňka, nemilosrdná hospodyňka – tak to jsou přízviska, která použil redaktor Oldřich Mánert na serveru idnes.cz pro Wahida Mohamed Al-Jumaily, lépe známou jako Um Hanadi, v článku: „Nemilosrdná hospodyňka loví islamisty v Iráku. Jejich hlavy vaří v hrnci.“

Jan Králík: Z této ohavnosti se každém člověku musí zvednout žaludek
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Jsem trochu na rozpacích, jestli to mám chápat jako další díl ze série článků o extrémní gastronomii nebo jako článek ze seriózní zahraniční rubriky.

Vždy si říkám, kam až může klesnout novinářská etika, ale někteří žurnalisté jakoby nemohli nelézt dno a stále se zavrtávají do větší a větší hloubky. Článek převzatý ze zahraničních zdrojů, oslavuje ženu, která vaří ovar z lidských hlav.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale nechápu, jak může někdo chvalořečit kohokoliv, kdo provádí takovéto nechutnosti a ještě se tím chlubí na sociálních sítích. A je mi úplně jedno, na které straně bojiště ta paní stojí, o kolik přišla manželů či rodinných příslušníků a kolik pochytala šrapnelů.

Její zvrhlé chování, při kterém má potěšení z řezání a hanobení lidských ostatků, nese jasné znaky nekrosadismu a takový člověk by neměl být opěvován, zvlášť když v naší civilizované, zatím ještě doufám stále civilizované zemi, je takovéto jednání považováno za trestný čin. Moje sympatie tato psychopatka rozhodně nemá a pan novinář už vůbec ne.

Vyšlo na eportal.parlamentnilisty.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…