Jan Šolta: Náhoda či záměr v objektivním zpravodajství České televize?

12.02.2018 17:26

Informování veřejnoprávní ČT a jejích spřátelených medií se v konkrétním zpravodajství o tzv. incidentu dne 27.1. 2018 v pražském TOPhotelu, kde údajně „útočníci (prezidentova ochranka) napadli novináře ve volebním štábu M. Zemana“, se výrazně rozchází se skutečností, která se reálně stala, a to ve všech čtyřech hlavních bodech!

Jan Šolta: Náhoda či záměr v objektivním zpravodajství České televize?
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Karel Slezák a Milan Rokytka.
reklama

Informujícím novinářům byly přitom všechny tyto skutečnosti známy již od počátku, reálie se v čase nezměnily,  měnil se pouze zdravotní stav zkolabovaného novináře M. Rokytky.

KDE:
Ke zmíněné události nedošlo ve volebním štábu, jak uvádějí média, nýbrž v uzavřené soukromé společnosti!

KDY:
Udála se nikoliv jako bezprostřední součást voleb, nýbrž až po  odjezdu prezidenta z hotelu a po skončení všech oficiálních akcí v něm!

KDO:
Na novináře neútočili  (plurál!) příslušníci prezidentovi ochranky, nýbrž  v Modrém salónku (po celou dobu striktně uzavřeném novinářům!)  se  do vzájemného střetu dostal jeden novinář s dalším novinářem!
V důsledku násilného prolomení posuvné stěny oddělující prostor novinářů od Modrého salónku, se v něm slavící registrovaní účastníci – podporovatelé MZ ( v průměrném  stáří 70 – 80 let) dokonce ocitli v menšině vůči přesile nezvaných (a o téměř  půl století mladších ) novinářů, kteří tam neurvale vpadli jako supi či hyeny na kořist – natočit lukrativní záběry možná již  umírajícího kolegy a ukrást cizí jídlo a pití  na oslavě!

CO:
Policii ČR nebyla nahlášena žádná hmotná škoda,  ani ublížení na zdraví účastníků této události!
Byla jí oznámena  pouze údajná  „výtržnost“ v TOPhotelu, která je v současnosti Policií ČR šetřena.

Tato událost zcela apolitické povahy však byla médii dodatečně  účelově zpolitizována, přičemž byla  veřejnosti  Českou televizí (a dalšími spřátelenými médii) zcela utajena kardinální příčina celého sporu – neposkytnutí první pomoci zkolabovanému kolegovi ze strany natáčejících novinářů! ( Tento hluboký morální poklesek novinářů je mj. obsahem podaného trestního oznámení.) Přítomní novináři nejenže ze zákona povinnou pomoc kolegovi neposkytli a navíc záchranářům  ještě překáželi, ale jeho zdravotního  kolapsu zneužili ke vpádu do uzavřené společnosti  podporovatelů a ke krádeži jejich občerstvení.

Česká televize a spřízněná média nikdy nepřiznala těžké  pochybení přítomných  novinářů a  ani slovem  nezpochybnila úděsnou  etiku jejich  chování; svoji drtivou  kritiku naopak zaměřila  na postupování náhodných  zachránců zkolabovaného novináře, kteří se jej za výrazného nezájmu přihlížejících novinářů dobrovolně ujali.

Finálním VÝSLEDKEM celé události  je, namísto případného  poděkování za obětavou pomoc při záchraně života člověka, SMRT jednoho ze dvou záchranců - novináře Ing. Karla Slezáka, kterého v důsledku cíleně organizovaného mediálního lynče, tato média společně uštvala.

(Mimochodem K. Slezák sliboval, že na své chystané tiskové konferenci zveřejní mj. zajímavé vazby mezi útokem ukrajinské „novinářky“ z hnutí FEMEN  na prezidenta republiky ve volební místnosti na Lužinách a incidentem v TOPhotelu, v pozadí stály údajně stejné osoby z okolí ČT!)

V zájmu důsledného objasnění celé události žádáme úplné zveřejnění všech nesestřihaných záběrů z TOPhotelu, zejména klíčového časového úseku (v délce cca 15 minut) od pádu bezvládného těla M. Rokytky až po příchod záchranky do Modrého salónku včetně!

Zveřejnění těchto existujících, avšak  dosud záměrně v médiích nepublikovaných záběrů – všechna tato média totiž tyto klíčové okamžiky  shodně  vystřihla (jednala jednotně po vzájemné dohodě?) - tak umožní získat  nestranný pohled na tento médii zveličovaný a zkreslený tzv. incident v pražském TOPhotelu.

Zveřejnění úplných záběrů umožní objektivně posoudit, zda se Česká televize (a spřízněná média)  ve svém informování veřejnosti v tomto případě pouze náhodně zmýlila,  či naopak  veřejnost záměrně  dezinformovala s cílem např.  poškodit   pověst  prezidenta republiky a naší demokracie nebo zhanobit dobré jméno České republiky v zahraničí etc.

-

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Čím se „baví“ europoslanci a jak EU škodí životnímu prostředí

21:09 Ivan David: Čím se „baví“ europoslanci a jak EU škodí životnímu prostředí

EU se tváří jako náramný ochránce životního prostředí. Zvláště v poslední době, kdy je v Bruselu v m…