Jan Ziegler: Potvrzeno, civilní letadlo nad Ukrajinou sestřelili Rusové

24. 5. 2018 20:14

Mezinárodní vyšetřovací komise dnes jasně prokázala, že let MH-17 malajských aerolinií nad Ukrajinou sestřelila ruská armáda. Při této tragédii zemřelo téměř 300 lidí. Ovšem ruská vina byla jasná od počátku.

Jan Ziegler: Potvrzeno, civilní letadlo nad Ukrajinou sestřelili Rusové
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Ukázalo se, že tvrzení některých zdejších proruských diskutujících jako například Jiří Hermánek, který tady razil nesmysl, že prý malajské letadlo sestřelilo ukrajinské bitevní letadlo Su-25, jsou bohapusté lži. A proč jsem nepochyboval o ruské vině? Inu proto, že proruští teroristé na východě Ukrajiny se tímto zločinem sami chlubili na webu. V době sestřelení MH-17 totiž uvedli, že se jim podařilo sestřelit velké ukrajinské vojenské letadlo, nejspíš Antonov. Když zjistili svoji chybu, tak onen záznam z internetu vymazali. Ano, myslím si, že nešlo o úmysl, ale o omyl, jenomže těm mrtvým už život nikdo nevrátí.

Je prokázané, že raketové systémy Buk použili proruští separatisté v dotyčné oblasti už několikrát předtím. Nebyl důvod, proč by je měli v pohotovosti ukrajinští vojáci, když dobře věděli, že protivník nedisponuje kvalitním vojenským letectvem. A není znám také jediný případ, že by Ukrajinci nějaké nepřátelské letadlo na východě země sestřelili.

Mezinárodní vyšetřovací komise odvedla skvělou práci, její důkazy jsou jasné a její závěr nezpochybnitelné. Typická ruská taktika zapírat za každou cenu a vymyslet x různých a často protiřečících si variant, neuspěla. Přesto že se proruští trollové tolik snažili.

Zapírání je v takových případech typicky ruská vlastnost. Rusové ji prokázali již v dobách Sovětského svazu, když v roce 1983 sestřelili nad Sachalinem letadlo letu korejských aerolinií KAL 007, při kterém zahynulo 269 lidí na palubě. Několik dnů zapírali, že s tím nemají nic společného, aby pak pronesli neskutečnou „zrůdnost, že pilot jejich letadla dostal příkaz „zastavit let“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…