Za situace, kdy i klíčová postava celé kauzy Jiří Zeronik policii potvrdil, že byl celý projekt podvodně předražován, se jeví jeho snaha o urychlené proplacení peněz pro Metrostav ještě podstatnější.
Hejtman se ve svém vyjádření opomněl skutečnost, že pouze rychlý zásah policie v dubnu 2014 zamezil vyplacení dvaceti milionů pro firmu Metrostav, která celý projekt zcela předem finančně zasanovala. Martin Půta zejména zapomíná na vlastní návrh na Regionální radě ROP Severovýchod z března 2014, kdy jakožto předseda výboru navrhl tzv. etapizaci plateb. A to ve spolupráci s dalším obviněným v kauze – ředitelem liberecké pobočky ROP Severovýchod Bořkem Machatým.
To mělo mít za následek urychlené proplacení dotace pro Metrostav, nikoliv až po ukončení realizace, jak bylo přijato rok předtím. Následek měl být tedy naprosto opačný, než který hejtman dnes uvádí. Navíc se v zápisu ze 3.3. 2014 ani usnesení nic nepíše o nějakém zpřísnění kontrol, o kterém se dnes Martin Půta snaží tvrdit.
Krajské protikorupční pracoviště (KPKP) nebude spekulovat o případných úplatcích směrem k Martinu Půtovi, ale jeho aktivita z pozice předsedy výboru rady ROP je ze zápisu zcela jednoznačná. A za situace, kdy s lobbyisty Metrostavu a dalšími po benzínových pumpách dojednával scénáře, které měly zapůsobit na jeho kolegy hodnotitele z Regionální rady ROP Severovýchod, jeví se celý kontext jako velmi problematický.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV