Jiří Paroubek: Hřib všechno zničí

11.10.2019 18:41 | Zprávy

Nedávný průzkum veřejného mínění, týkající se popularity porevolučních pražských primátorů, zpracovaný renomovanou agenturou pro výzkum veřejného mínění, přisoudil současnému primátoru Hřibovi naprosto ponižující hodnocení. Oceňuje ho necelých 5 % lidí.

Jiří Paroubek: Hřib všechno zničí
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Dokonce i jeho slabou předchůdkyni, primátorku Krnáčovou, oceňuje dvojnásobek lidí, přes 10 %. Tedy o 100% více než současného primátora. A dokonce někdejší, tolik kritizovaný primátor Bém má téměř čtyřnásobnou popularitu ve srovnání se současným primátorem. Obvyklé přitom bývá, že stávající reprezentant, ať už se jedná o jakoukoliv veřejnou funkci, bývá vždy hodnocen výše, než si ve skutečnosti zaslouží. Jinak řečeno, pokud Hřib bude pokračovat ve svých dosavadních politických výkonech i do budoucna (nevěřím totiž, že by byl Hřibův vyhazov z funkce primátora, vzhledem k úplné politické a myšlenkové impotenci současné vládní koalice, tak rychlý). Ale to, že by Hřib dokončil celé čtyřleté funkční období, tolik by nás Bůh snad netrestal.

To, že o svém městě Hřib nic neví přesto, že má největší počet osobních poradců ze všech porevolučních primátorů, je smutným faktem. To, že za rok v úřadě nedokázal pojmenovat ani základní investiční priority města, na které se městská rada soustředí, je důkazem jeho kolosální neschopnosti. Ale v současné městské radě jsou takoví lumeni, že tuhle neschopnost možná ani nevidí.

Aby zakryl svou neschopnost při řízení města, snaží se pan primátor míchat do vysoké mezinárodní politiky. A tak se obětí jeho řádění stala smlouva o spolupráci mezi Prahou a Pekingem. Primátor a jeho komplicové z městské rady, v rozporu se základní linií politiky vlády ČR a také Evropské unie (ke které se jinak slovy tak rádi hlásí), žádali po Pekingu, aby vypustil z již před lety uzavřené smlouvy o spolupráci větu, která je jen konstatování politického přístupu České republiky k Číně.

Pan primátor ale přijímá „premiéra“ jakési lživlády Tibetu. Jezdí na Tchaj-wan, i když základní linie politiky vlády ČR mj. vlastně říká, že se jedná o provincii Číny. A přitom se tváří, jako by se jednalo o stát rovnocenný Čínské lidové republice. Prostě šlape v mezinárodních vztazích ne jako slon, ale jako mamut v porcelánu. Pokud z toho mají vyplynout nějaké nepříjemnosti pro hlavní město ČR, bagatelizuje je. A nachází ku pomoci hordu připitomělých novinářů, kterým se to líbí a tyto hlouposti nadšeně opakují.

Pokud někdo říká, že není problém, pokud pražští a další hoteliéři a obchodníci ztratí šest set či sedm set tisíc čínských turistů, kteří k nám v tomto roce přijíždějí, je to trouba. Těchto turistů se rádi ujmou ve Vídni, v německých městech, vlastně kdekoliv v Evropě. A pokud Číňané zruší lety svých aerolinií do Prahy z Pekingu, z Šanghaje a Čen-tu, tak to bude věčná škoda také pro letiště Václava Havla, přes které pasažéři těchto aerolinií do Česka přilétají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

15:16 Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

„Česká republika bude nadále soběstačná v produkci základních obilovin. Jejich úroda však bude letos…