Hlučná minorita fanatiků hlasitě jásá – zachráníme planetu před oteplením. Zbytek světa a většinoví producenti C02, včetně všech ostatních odvětví průmyslu a dopravy mlčí a mnou si ruce. Proč si někdo vybral zrovna osobní auta, není na první pohled zřejmé. Zdaleka totiž nepatří mezi největší producenty CO2. Co taková letecká, lodní či kamionová doprava? Proč se toho chopila tak aktivně právě EU, také není jasné, není totiž největším světovým producentem CO2. Ale je největším a nejúspěšnějším producentem osobních vozů s dokonalými, sto let vyvíjenými motory. Proč by si tedy tuto konkurenční výhodu sama zničila?
EU ani fanatičtí odpůrci osobních aut nepřicházejí s plánem, co vlastně nejvýznamnější výrobní a vývozní artikl zemí EU, nahradí. Možná si myslí, že elektroauta, ovšem kdo je koupí v zemích, kde elektrické vedení tvoří směs drátů různě volně natažených mezi zchátralými barabiznami. Rozhlédněte se po ulicích Indie, Pákistánu, v afrických zemích…, za jak dlouho myslíte, že budou mít dobrou infrastrukturu a dostatečnou produkci elektřiny? Za padesát nebo sto let, když to půjde dobře a v těchto zemích to často dobře prostě nejde. Konečně je zajímavé, že při debatách v EU se nevěnuje pozornost studiím, které komplexně hodnotí uhlíkovou stopu od „kolébky po hrob“ aut se spalovacím motorem a elektroaut.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV