Ještě někdy před rokem, před majdanem na Ukrajině a následném katastrofálním vývoji k dnešním dnům, jsem byl sice kriticky, ale střízlivě pozitivně naladěn k Evropské unii, viděl sice ekonomické problémy země a utlumování životní úrovně lidí, ale vinil z nich hloupou restriktivní politiku všech našich pravicových vlád, očekával sice nárůst džihádistů, ale věřil, že se toho pravého konfliktu nedožiju a mimo jiné bral Německo jako záruku stability EU.
No s tím Německem..Měl jsem mnohé pochybnosti v jeho restriktivní finanční politice, která Německo posilovala, ale ostatní země stahovala dolů, tak že se prakticky dodnes nevypořádaly s recesí po hospodářské krizi roku 2008.
Včera přišla ona pověstná poslední kapka, která znejistila poválečné uspořádání Evropy a se kterou by Merkelová se ještě před několika lety neodvážila přijít. Německo se přihlásilo k požadavkům tzv. vyhnanců z Československa a Polska, a tím i popřelo závěry zejména Postupimské konference.
Činí to sice v soft verzi vyhlášením památného dne pro vyhnance. Ale po soft verzi může přijít také hart. A na to už fakt zatím nejsme ani připraveni.
Sudetští Němci sehráli roli prodloužené ruky Adolfa Hitlera pro rozbití Československa v roce 1938. Ba dokonce lze říci, že bez jejich aktivit by měl Hitler problém, jak Československo uchvátit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jiří Vyvadil