Karol Hrádela: To si skutečně někteří kritici Babiše myslí, že vše, co dělá jeho ministerstvo, je špatné?

01.10.2016 16:57

Nevím, co mají někteří proti dnům otevřených dveří. Stejně tak nepovažuji návštěvníky dne otevřených dveří na ministerstvu financí za vlezdoprdelky či ovce, jak uvádí někteří komentující na facebooku ministra financí.

Karol Hrádela: To si skutečně někteří kritici Babiše myslí, že vše, co dělá jeho ministerstvo, je špatné?
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Slyšel jsem v průběhu návštěvy ministerstva i kritiku kroků ministerstva atd. Prostě mi návštěvníci připadali jako zcela normální lidé.

Přestože jsem v budově ministerstva byl opakovaně poprvé snad před více než 20 lety, stejně jsem se na první oficiální den otevřených dveří rád vydal. Člověk se dostal i tam, kam to obvykle nebylo možné. Zajímavé byly i diskuse s vedením ministerstva (dokonce ani neutíkali od nepříjemných dotazů a kdo mne zná, ví, že se nebojím je položit) i forma upozorňování na rizika finančních podvodů. Pouze jsem neodhadl, že bude tak velký zájem o prohlídku. Čekalo se dosti dlouho. Návštěva prostor zrušeného kláštera však stála za to.

Nestačil jsem se pro množství zájemců a delší čekání dostat do budovy ministerstva kultury, kterou též znám pouze částečně. Tam též měla veřejnost včera přístup.

Asi jsem měl zvolit jiné pořadí. V každém případě je však zarážející, že na facebooku ministra kultury nikdo návštěvníky neuráží, nenazývá je ani ovcemi a ani černoprdelníky či jinak (naštěstí). To skutečně si někteří kritikové Babiše myslí, že vše, co dělá jeho ministerstvo je špatné, že ti, kteří mají zájem o to, co se kolem nich děje, že jsou ubožáci, které je správné urážet a psát o nich hanlivé komentáře? Skoro se mi zdá, že způsob komentářů ukazuje na schopnosti komentujících a nedostatek argumentů u nich pro věcnou diskusi.

Závěrem chci poděkovat za tento den otevřených dveří. Myslím, že by ho měli zopakovat a tak přispět ke zkrácení front. Osobně se pak rád vydám příště na prohlídku jiného ministerstva. Co takhle ministerstvo spravedlnosti či práce a sociálních věcí, pokud tam snad takovouto akci též uskuteční? Tam by diskuse s veřejností byla velmi prospěšná. Osobně bych se přimlouval za ministerstvo spravedlnosti, protože to, co se děje v naší justici v některých případech, mne přímo děsí. Zajímalo by mne vidět, kdo se na tomto stavu podílí a kde se některé věci vymýšlejí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…