Lubomír Man: Viděla pražská kavárenská cháska, jak jí ujíždí vlak

08.04.2016 15:16

Všichni jsme v minulých dnech byli svědky, s jakou nenávistí přijímali vysedávači pražské kavárny Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík a Kocáb návštěvu čínského prezidenta Si Ťim-pchinga v Praze, s jakým pohrdáním zostouzeli slavnostní ceremoniál z jeho přijetí na Hradě, jak se s průvodem svých parťáků, ježícím se tibetskými vlajkami a protičínskými transparenty, snažili proniknout na Hradčanské náměstí, aby zde veškerou důstojnost probíhající návštěvy zadupali do země a ukázali tak národu v přímém televizním přenosu, že nejsou a nikdy nebyli ničím jiným než výtržníky a chuligány, že tohle a nic jiného patří do jejich lidského vybavení, a že těmito vyvrženci byli a jsou i ve svém současném převleku za politiky.

Lubomír Man: Viděla pražská kavárenská cháska, jak jí ujíždí vlak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přivítání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na nádvoří Pražského hradu

A potom, pouhých pár dní po jeho návštěvě Prahy, má i i tahle darebná cháska možnost sledovat na kanále YouTube, s jakou velkolepou slávou je čínský prezident přijímán ve Washingtonu. Jak mu hraje hudba a salutují mu vojáci s bílými rukavicemi na rukách, jak si střídavě předávají čínskou a americkou vlajku (tibetská zde pochopitelně k vidění není), jak jej na červeném koberci, nataženém na trávníku před Bílým domem, vítá prezident Obama úklonem, a jak jeho manželka dokonce líbá manželku čínského prezidenta na obě tváře.

Chásce z pražské kavárny se už asi při téhle scéně dělají rudé skvrny před očima, Bursík možná už vyskočil ze židle a řve cosi o americké zradě, a Kalousek nejspíš jen nechápavě vrtí hlavou. A všem vespolek se pak zdá, že i tahle scéna z monitoru počítače zapadá do jejich celkového duševního pocitu z poslední doby: Že totiž jejich éra končí, že jim souběžně s tím, co právě vidí, odjíždí definitivně poslední vlak, a oni stojí na nástupišti a bezmocně hledí na červená světla jeho posledního vagonu.

Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…