Petice proti dvojí kvalitě ve zdravotnictví: Zdraví není zboží!

29.12.2022 20:06 | Komentář
autor: PV

My, občané České republiky, jsme znepokojeni záměrem ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP09), zavést do českého zdravotnictví tzv. nadstandardy. Tento krok povede k dvojí kvalitě zdravotní péče.

Petice proti dvojí kvalitě ve zdravotnictví: Zdraví není zboží!
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Odmítáme, aby o kvalitě poskytované péče rozhodovalo peněžní konto pacienta. Přístup ke zdravotní péči patří mezi základní lidská práva, které garantuje svým občanům ústavní pořádek České republiky, když čl. 31 Listiny základních práv a svobod, čl. 31, upravuje, že „Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného zdravotního pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon.“

Zdraví není zboží. Každý člověk bez ohledu na sociální a ekonomický status má právo na nejkvalitnější a zároveň dostupnou a bezplatnou péči. V zemích, kde byly zavedeny nadstandardy, nedošlo k obecnému zlepšení kvality zdravotnictví. Naopak pro ty, kteří si nemohli za zdravotní péči připlatit, došlo k zhoršení její dostupnosti a kvality. Toto zásadně jako občané České republiky odmítáme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jak jste se dostal k utajovaným informacím?

Proč to nechcete prozradit? Nebo o ničem nevíte a zase jste lhal? A budete žádat o vyšší prověrku? Myslíte, že máte šanci ji vůbec dostat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Velká maďarská bitva a co přijde po ní

9:16 Jiří Weigl: Velká maďarská bitva a co přijde po ní

Před 500 lety došlo v Maďarsku k události, která změnila osud Evropy i naší země. A nebylo to k lepš…