Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor

11.03.2019 20:37

Tři sta devadesát nebezpečných slov o vyvěšování tibetské vlajky

Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl

Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně záchvaty vzteku.

Když člověk vyvěšuje vlajku nějaké vzdálené země, a sám z ní nepochází, dělá to zpravidla proto, že s ní spojuje určité představy či ideály. Třeba konfederační prapor. Vyvěšují jej tisíce lidí v nejrůznějších koutech světa, a nikdo z něj nepřepokládá, že by mohl obnovit jižanskou společnost 19. století. Vlastně o té staré společnosti ani nemusí moc vědět. Konfederační prapor pro něj znamená rebelství, nezávislost a odhodlání žít po svém bez ohledu na to, co chtějí vládcové a úředníci v hlavním městě. Rebelství stvrzené odhodláním zemřít v boji za svobodu, když to bude zapotřebí.

Co ale znamená vlajka Tibetu. Málokdo z těch, kdo tou vlajkou dnes mávají, si dává za cíl deportovat současné obyvatelstvo Tibetu, sehnat potomky původních obyvatel rozptýlených po celém světě a obnovit středověký režim založený na nevolnictví. Co tedy vlastně chtějí? Většina z nich nemá nejmenší potuchy. Nejsou zvyklí své postoje zdůvodňovat ani sami sobě. Slyšeli, že je správné být pro Tibet. Tak jsou pro Tibet.

Nicméně,  když se podíváme pozorněji, určité přesvědčení u těch lidí přece jen najdete. A protože nemají žádný manifest, zkusím to zformulovat za ně. S nadějí, že se někdo z nich ozve a své stanovisko upřesní.

S vyvěšováním tibetské vlajky je spojeno přesvědčení, že má být nastolena celosvětová vláda. V elitářském slovníku se tomu říká překonání nacionalismu.

S vyvěšováním tibetské vlajky je spojeno přesvědčení, že celosvětová vláda nesmí podléhat žádné formě demokratické kontroly. V elitářském slovníku se tomu říká odmítnutí populismu.

S vyvěšováním tibetské vlajky je spojeno přesvědčení, že cílem této vlády má být likvidace životních stylů a všech morálních přesvědčení, jaká tu byly po tisíce let. Místo toho má globální vláda vnutit každému člověku na Zeměkouli nové lepší myšlení a zformovat z něj nového člověka. Globální vláda má řídit každého jedince do nejmenšího detailu, jeho ekonomické chování, city, vztahy, názory, intimitu… prostě všechno. V elitářském slovníku se hovoří o skoncování s nespravedlností.

Když se na tyhle ideály podíváme pořádně, vidíme, že přesně takhle se chová Čína v Tibetu! Z jednoho místa se vládne více než miliardě lidí, panstvo nepodléhá demokratické kontrole a státní úředníci Tibeťanům detailně určují životní styl.

Mohli byste je tím zjištěním poškádlit, kdyby bylo možné s nimi normálně diskutovat  a kdyby měli základní smysl pro humor. Jenže, když proti sobě máte zombíky tupě odříkávající politicky korektní poučky, prostě na to nemáte chuť.

(zdroj: petrhampl.com)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

15:52 Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

Končící Evropská komise zkouší ještě udat strategii pro příští volební období, s nejasnými návrhy, n…