Bárta: Ministři si z lidí dělají legraci

15.08.2012 19:40 | Zprávy
autor: Vít Bárta

Věci veřejné jako opoziční strana musí bez ohledu na okurkovou sezónu upozorňovat na to, co se děje ve vrcholné politice. Rád bych upozornil na dokument, který dnes schválila vláda, jedná se o Aktualizaci Plánu plnění priorit jednotlivých rezortů podle Programového prohlášení vlády.

Bárta: Ministři si z lidí dělají legraci
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

Dalo by se říci, že jde o nenápadnou zprávu. Ministři se v ní chválí, jak naplňují programové prohlášení vlády a co budou dělat a co ne. Rád bych k tomuto dokumentu učinil pár poznámek.

Ministerstvo financí                          

Je zásadní uvést, že MF rezignuje na to, co bylo dohodnuto v 2010 v koaliční smlouvě. Ministr Kalousek rezignuje na zvýšení výběru daní. Je faktem, že máme obrovské nevýběry, které ministr lepí ze svých skrytých rezerv, především z tzv. všeobecné pokladní správy, na což dlouhodobě upozorňuji.

Ve zmiňované aktualizaci není o zefektivňování výběru daní vůbec nic. Není tam dokonce ani slovo o finanční ústavě. Tento bod by v takto důležitém dokumentu neměl chybět. Žádnou zmínku tam nenajdete ani o problematice hazardu. Ministr financí nám před prázdninami sliboval, že se začne zabývat lichvářskými praktikami, které v soukané době nabývají na čím dál tím větší aktuálnosti. Bez ohledu na tento slib není v tomto dokumentu o této problematice ani čárka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.