Bartošek (KDU-ČSL): Registry motorových vozidel – pane ministře, zastavte to!

29.07.2012 22:40

Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL, který se dlouhodobě věnuje sledování pochybné softwarové zakázky na MPSV, komentuje další kolaps Registru motorových vozidel.

Bartošek (KDU-ČSL): Registry motorových vozidel – pane ministře, zastavte to!
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

„Ministr Dobeš zareagoval minulý týden instinktivně správně, když řekl, že pokud nebudou do 24 hodin odstraněny všechny závažné potíže nového registru, odstoupí od zakázky. Bohužel si trochu neviděl do úst a ještě týž den se zachoval jako ve známé pohádce: „odvolávám co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil!“. V praxi to znamená- couvnul a systém povolil i s chybami. Výsledek? Po týdnu je systém stále v invalidním stavu. Původně správné manažerské rozhodnutí vyústilo ve strach ze spletence spřátelených dodavatelů. Občan je evidentně pro tuto vládu na druhém místě. Stát jako servis občanům? U této vlády jen krutý vtip.“

Zavádění Základních registrů v režii MV je "jeden velký bordel" - trestuhodný, ale ne trestný.  Je to po odborné stránce zvládáno velmi špatně.

Jan Bartošek poukazuje na to, že obdobně neschopně se projevil i ministr Jaromír Drábek , když evidentně zcela provozu neschopný software pro výplatu sociálních dávek odmítl stáhnout z provozu. Než by shodil ze stolu zakázku pro neprůhledné firmy za 3,5 miliardy, raději působí občanům a uživatelům na Úřadech práce osobní a pracovní škody. Obdobně se situace vyvíjí i s Registrem motorových vozidel.

„Občan je v těchto vládních obchodech jen nedůležitý statista. Užitek pro občany je až to poslední, kvůli čemu se státní zakázky zadávají.  A že si teď každý úřad dělá, co chce? Tomu v nadsázce  říkám, že stát "rezignoval" na koordinační činnost.

V souvislosti s tlakem na zvyšování platů poslanců tato vláda a parlament směřují k předčasným volbám. To je ta správná mzda za odvedenou práci.

Nechápu, k čemu ten stát vlastně ze svých daní platíme, když nám nedokáže jako poplatníkům poskytnout kvalitní a cenově rozumný servis“, dodává Jan Bartošek, zastánce štíhlého, funkčního a spravedlivého státu.

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

22:48 KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

Stanovisko k izraelsko-palestinskému konfliktu