Bebarová Rujbrová (KSČM): Věříme, že ÚS majetek církvím nevydá

29.05.2013 19:05

Ústavní soud (ÚS) dnes ukončil dokazování ve věci návrhu na zrušení zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi, přičemž nevyhověl žádnému z návrhu žadatelů na doplnění důkazního řízení výslechem svědků. Rozsudek by měl vynést v pondělí 3. 6. 2013.

Bebarová Rujbrová (KSČM): Věříme, že ÚS majetek církvím nevydá
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM
„Zazněly všechny dostupné argumenty občanské, politické, především ale hlavně právní. Směřovaly jak proti neurčitosti majetku, tak sporné výši vydávaného majetku. V této souvislosti je tristní a nepochopitelné, když zástupci vlády označují zcela věcné námitky za politicky účelovou propagandu. Například dodnes není jasné, jakým způsobem byl vyměřen rozsah a výše tzv. církevních restitucí, ve skutečnosti daru církvím. Není proto divu, když je tento právní akt nyní některými lidmi napadán jako loupež století. Jsme proto zklamaní, že Ústavní soud, poslední adekvátní místo, neumožnil vést diskuzi na toto a další témata, když už to nebylo umožněno v poslanecké sněmovně. Jsme zklamaní, že nebyl umožněn průchod spravedlnosti ani dnes zde.
 
Ústavnímu soudu jsme předložili i další velmi věcné argumenty a byli jsme připraveni je rozšířit při vystoupení svědků z řad poslanců a vlády, nicméně se obávám, že i kdyby soud vyhověl naší žádosti na doplnění dokazování svědeckými výpověďmi, tak by se stejně nezměnil již daný pohled soudu na věcnou podstatu naší argumentace.
 
Stále doufám, že ÚS přijme naši věcnou argumentaci a církvím majetky nevydá. Musím za sebe říci, že bych pokládat za ostudu, aby v téměř ateistickém státě vlastnily církve tak nehorázně obrovský majetek – navíc v podstatě ten majetek, o který připravily svým historicky proslaveným vydřidušstvím naše předky,“ řekla poslankyně PČR za KSČM Zuzka Bebarová-Rujbrová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kscm.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hrabálek: Cílem zvýšení sazby není na odpadech vydělat, ale zmírnit dosahovanou ztrátu z této služby

10:13 Primátor Hrabálek: Cílem zvýšení sazby není na odpadech vydělat, ale zmírnit dosahovanou ztrátu z této služby

Poplatky za odpady se od nového roku změní.