Bobošíková: Jako prezidentka bych se účastnila zasedání vlády a obou komor parlamentu

14.08.2012 16:50 | Zprávy

Suverenita v Královéhradeckém a Pardubickém kraji pokračovala v představování kandidátů do podzimních krajských voleb.

Bobošíková: Jako prezidentka bych se účastnila zasedání vlády a obou komor parlamentu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková

V obou krajích stojí v čele kandidátek ženy. V Královéhradeckém je to úspěšná podnikatelka a komunální politička z Trutnova Luďka Tomešová a v Pardubickém kraji ředitelka základní a mateřské školy Mgr. Marta Lederová.

Protože Královéhradecký i Pardubický kraj jsou tradičně průmyslovými kraji, uvědomujeme si nutnost zvyšování konkurenceschopnosti českých podniků a firem. Toho však můžeme dosáhnout jen důrazem na kvalitní a náročné školství.

„Mluvíme-li o kvalitním a náročném školství, znamená to zrušení nesmyslného experimentu s integrací mentálně postižených dětí s dětmi zdravými, která neprospívá ani jedné z těchto skupin. Dále to znamená podporu učňovského školství a středních průmyslových škol. Současně pak zrušení dotací nekvalitním středním školám, ať už se jedná o školy státní či školy, které si říkají soukromé, ale přitom je stejně z velké části financuje stát,“ uvedla Luďka Tomešová, která vede kandidátku v Královéhradeckém kraji. Dále připomněla dlouhodobý problém hradeckého kraje, kterým je dokončení dálnice včetně jejího urychleného dobudování až k hranici s Polskem. Se stejným problémem se potýká i sousední kraj Pardubický, kde bude Suverenita usilovat o vybudování obchvatu Pardubic. „V Pardubickém kraji se Suverenita zaměří i na podporu zemědělců, protože na pole patří zemědělské plodiny a ne fotovoltaické elektrárny či budovy obchodních řetězců a logistických center,“ uvedla Jana Bobošíková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.